Huawei, Mate 10 Modeline Oldukça Fazla Güveniyor

Huawei, Mate 10 Modeline Oldukça Fazla Güveniyor

Çinli akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Huawei'nin yakın zamanda duyuracağı bilinen Mate 10 modeli hakkında çarpıcı iddialar gündeme düştü. Firmanın phablet sınıfına giriş yapacak olan Mate 10 modelinde ekran gövde oranının hemen hemen sıfırlanacağı belirtilirken rakip akıllı telefon üreticilerine de gözdağı verildi.

Huawei CEO'su Richard Yu İddialı Konuştu


Firmanın üst sınıf yetkililerinden olan Richard Yu, yaptığı açıklamalarda Huawei Mate 10 modelinin Apple'ın gelecek olan 10. yıl modeli iPhone 8'den daha güçlü donanımlarla piyasaya gireceğini iddia ederken çerçevesi hemen hemen olmayan tam ekran tasarımı, uzun pil ömrü, hızlı şarj desteği ve inanılmaz kalitede kamerası  ile akıllı telefon pazarında bomba etkisi oluşturacaklarını belirtti.

Richard Yu tarafından yapılan açıklamalarda dikkat çeken özelliklerin başında Huawei Mate 10 modelinde tamamen çerçevesiz ekran kullanımı geldi. Mate 10 modelinin daha önce sızdırılan bilgilerinde de çerçevesiz ekran özelliği belirtilmişti. Yu tarafından yapılan açıklama ile birlikte bu bilgi de doğrulanmış oldu. Ancak daha önce Kirin 970 yonga setli işlemciyi kullanacağı iddia edilen Mate 10 modelinin bu özelliği hakkında şirketin CEO'su açıklama yapmaktan kaçındı.

Mate 10 Hızlı Şarj Sistemini Destekleyecek


Huawei CEO'su tarafından yapılan açıklamalarda çerçevesiz ekranla birlikte Quick Charge 3.0 hızlı şarj sisteminin de kullanılacağı belirtildi. Bunun yanında özellikle üst düzey fotoğraf çekebilme kabiliyetinin cihazda yer alacağı açıklanırken bu işlemleri yapabilmek için güçlü bir işlemcinin de Mate 10 modelinde kendisine yer edineceğine yüksek ihtimal veriliyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk