Huawei İlk Katlanabilir Telefon Modeli İçin Çalışmalara Başladı

Huawei İlk Katlanabilir Telefon Modeli İçin Çalışmalara Başladı
Popüler akıllı telefon üreticilerinden olan ve son dönemde piyasaya sürdüğü amiral gemileri ile birlikte satış hacmini yükseltmeyi başaran Huawei, ilk katlanabilir akıllı telefon modelini en büyük rakiplerinden Samsung'dan daha önce duyurabilir. Bilindiği üzere Samsung'un da bu alanda bir telefon modeli üretimi ile ilgili çalışmalarının olduğu daha önce ortaya çıkmıştı.

Güney Kore kaynaklı bilgilere göre Huawei'nin katlanabilir OLED ekran üretimini başaran Çinli BOE Technology firması ile bir anlaşma aşamasında olduğu belirtildi.

Betticket /> Huawei ve BOE Technology firmaları arasında yapılacak olan anlaşmanın detaylarında Huawei'nin katlanabilir telefon modelinin 8 inç boyutunda OLED ekranla geliştireceği ortaya çıkmış oldu. Daha önce bu tarz bir proje ile karşılaşmadığımız için katlanabilir akıllı telefon projesi kucağa oldukça ilginç geliyor.


Farklı Firmalarında Katlanabilir Telefon Projesi Mevcut


Aynı zamanda BOE Technology firmasının iki farklı akıllı telefon markası için dörtten fazla farklı katlanabilir ekran paneli prototipi üzerinde çalışmalarını yürüttüğü belirtildi. Ancak BOE Technology ile bu ekran panelleri arasında ortaklık kuran şirketlerin ismi açıklanmadı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 01:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER