Huawei EMUI 8.1 İle Dosya Paylaşım Özelliği Yenileniyor

Huawei EMUI 8.1 İle Dosya Paylaşım Özelliği Yenileniyor

Çinli akıllı telefon üreticisinin amiral gemi modelleri olan P20 ve P20 Pro modelinde Android 8.1 Oreo ile birlikte EMUI 8.1 arayüzü kullanıma sunulmuştu. Bu arayüz ile birçok yeni özellik kullanıcılara sunulurken firmanın diğer üst düzey akıllı telefon modellerinin de bu arayüze kavuşacağı bilgisi verildi.

Huawei'nin akıllı telefon ürün grubu başkanlarından Bruce Lee tarafından EMUI 8.1 ile gelecek özellikler açıklandı. Bu arayüz ile kullanıcılara birçok kullanım kolaylığı sağlayacak özellik sisteme entegre edilecek. Konu ile ilgili detaylı bilgiler Bruce Lee tarafından Weibo üzerinde paylaşıldı.

EMUI 8.1 arayüz güncellemesi ile Huawei Share özelliğinin sil baştan yenileneceği ve yenilenen özellik sayesinde Grandbetting Windows, macOS ve Android cihazlar arasında dosya paylaşımının çok daha kolay hale geleceği belirtildi.

Bu özellikle birlikte akıllı telefonlarda ağa bağlı bir çeşit sabit disk yer alması sağlanacak. Bu ağa bağlanan tüm cihazlar özel konfigürasyona ihtiyaç duymadan akıllı telefonun depolama alanına rahatlıkla ulaşabilecek. Bu durum gizlilik için sorun gibi görünse de üst düzey güvenliğin sistemde yer aldığı ifade edildi.Huawei EMUI 8.1 arayüzü ile telefon bir çeşit sanal sabit diske çevriliyor. Akıllı telefondan bilgisayara veya bilgisayardan telefona sık sık video veya fotoğraf transferi yapanlar için büyük kolaylık sunacak olan bu özelliğin kısa süre içinde firmanın daha önce çıkarmış olduğu modellere sunulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER