HMD Global Nokia X Modelinin Tanıtım Tarihini Duyurdu

HMD Global Nokia X Modelinin Tanıtım Tarihini Duyurdu

Cep telefonu dünyasının lider üreticisi Nokia, akıllı telefon pazarında ise beklediği çıkışı yapamamış ve neredeyse piyasadan silinme sonucuyla karşı karşıya kalmıştı. Bir süre Microsoft'la yaptığı anlaşma çerçevesinde akıllı telefon üretiminden uzak kalsa da anlaşmanın sonlanmasının ardından nostaljik ürünlere akıllı ünvanını getirerek tekrardan girdiği piyasada bomba etkisi oluşturmuştu. Ayrıca Android işletim sistemi ile geliştirdiği akıllı telefon modelleri gerek fiyat bazında gerekse de orta segment özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Bir süredir dedikodusu devam eden Nokia X modeli ise merakla beklenen Nokia modellerinden birisi olarak değerlendirilirken cihazla ilgili heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. HMD Global tarafından Nokia X modelinin Çin'de düzenlenecek etkinlikle birlikte 27 Nisan 2018 tarihinde tanıtılacağı açıklandı.Apple'ın iPhone X ile pazara sunduğu "X" takısını alacak olan Nokia X modeli kavisli 2.5D cam ve tamamı metalik bir kasaya sahip olacak. Genel olarak teknik detayları tam bilinmese de yaklaşık 10 gün sonra tanıtılacak olan Nokia X'in Zeiss optik lenslere sahip çift kamera ile kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor.

Üründe arka kısmın ortalarında parmak izi okuyucusunun yerleşim göstereceği düşünülüyor. 3.5mm kulaklık girişine Nokia X modelinde yer verilmeyecek. Bunun haricinde diğer detaylar netlik kazanmaya başladığında okuyucularımızla bu ayrıntıları paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER