Hayır Sever Siirtli Ağa: Bedrettin Ekdi

Hayır Sever Siirtli Ağa: Bedrettin Ekdi
 

Türkiye'nin önde gelen iş adamlarından bir tanesi olarak Bedrettin Ekdi Siirt'in en bilinen ailelerinden bir tanesi olan Ekdi ailesinin ferleri arasında yer alıyor. Yatırımları, oğluna yaptırdığı trilyonluk sünnet düğünü ile magazin gündeminde kendisine yer bulan Bedrettin Ekdi pek çok hayır işi ile de meşgul oluyor. Türkiye'ye akaryakıt, konfeksiyon, otomotiv ve farklı pek çok sektörde yatırımları bulunan bu iş adamının yurt dışında da pek çok alanda yatırım yaptığı biliniyor.

Hayırseverliği ile Takdir Topladı

Siirtli Ağa lakabı ile bilinen ve gerek Türkiye'de gerek dünya çapında yaptığı yatırımlar ile adından söz ettiren Bedreddin Ekdi geçtiğimiz günlerde pek çok kuruma bağış yaparak hayırseverliğini de kanıtlamış oldu. Dünya malının dünyada kalması gerektiğini söyleyen ve bütçesini hiç düşünmeden harcaması ile bilinen bu iş adamının Kürtçe, Fransızca, Arapça ve İngilizce dillerine hakim olması da yurt dışında pek çok iş alanının kapısını kendisine açıyor. Aynı zamanda ABD vatandaşı da olan iş adamı için Türkiye'de hayırseverlik adına faaliyette bulunmak en önemli işlerinden bir tanesi.

Bedrettin Ekdi Vakfı

Son yıllarda oldukça aktif bir şekilde hayırseverlik konusunda gerçekleştirdiği etkinlikler ile adından sıklıkla bahsedilen Siirtli iş adamı Bedrettin Ekdi, gerek diğer kurumlara gerekse de kendi kurduğu vakıf üzerinden yardım severliğini göstermekte. Eğitim alanı önde olmak üzere diğer sosyal faaliyetlerde de aktif bir şekilde çalışan bu vakıf, Bedrettin Ekdi'nin kendi adını taşımakla beraber iş adamının Sakıp Sabancı'yı örnek alması ve ömrünün sonuna kadar eğitim alanında desteklerini sunacağını belirtmesi üzerine bu vakfı kurduğu söyleniyor. Öyle ki bu iş adamı Türkiye'de pek çok çocuğun okuması için gerekli olan yardımları yapması ile biliniyor.

 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 21:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER