Halil İbrahim Yılmaz: Ankara için yüreğini ortaya koyan tüm bileşenlerimizden kampanyaya katkılarını bekliyoruz

Halil İbrahim Yılmaz: Ankara için yüreğini ortaya koyan tüm bileşenlerimizden kampanyaya katkılarını bekliyoruz

Halil İbrahim Yılmaz: Ankara için yüreğini ortaya koyan tüm bileşenlerimizden kampanyaya katkılarını bekliyoruz

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dayanışma çağrısına destek verdiklerini açıklayarak; Biz de Ankara için yüreğini ortaya koyan tüm bileşenlerimizden kampanyaya katkılarını bekliyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘6 Milyon Tek Yürek Olalım, Hastalığı Değil İyiliği Bulaştıralım’ sloganıyla başlattığı dayanışma çağrısına dikkat çeken Halil İbrahim Yılmaz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkentimizin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle bakkal, kasap ve manava borcu bulunan Başkentli komşularımız için başlattığı bu dayanışma çağrısını Ankara Kent Konseyi olarak destekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Kapanan her veresiye defteriyle kardeşlik kazandı”

İhtiyacı olana yardımda bulunan tüm vatandaşlara da teşekkürlerini ileten Yılmaz, “Her zorlu koşulda bir olmayı, birlikte harekete geçmeyi bilen Ankaralıların desteği yerine ulaştı. Kapanan her veresiye defteriyle kardeşlik kazandı” ifadelerini kullandı.

Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Çalışma Grubu Sözcüleri ve Meclis Sözcülerinden oluşan 39 temsilcisi  ile koronavirüs salgını nedeniyle video konferans gerçekleştiren Yılmaz, toplumun tüm kesimlerini temsil eden, sayıları 500’e yaklaşan kurum, kuruluş ve sivil toplum yapılanmalarından oluşan bileşenlerin görüş ve önerilerini gündeme alarak çalışmalarına yön verdiklerini kaydetti.

Salgında Dayanışmanın 10 Altın Kuralı Yayınlandı

Yılmaz, koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada hayatın durduğunu ve toplumun bütün kesimlerinde yaşamsal risklerinin eşitlendiğini söyleyerek; “Ankara’da mahalli dayanışmayı artırma amacıyla Salgında Dayanışmanın 10 Altın Kuralını yayınladık” dedi.

Ayrıca Yılmaz, “Komşularımızla doğru şekilde dayanışmanın ve yardımlaşmanın bizi salgına karşı güçlendireceğini biliyoruz. Semtlerde, mahalle ve apartmanlarda hayatı kolaylaştırmak için Başkentlileri salgına karşı 10 Altın Kuralla birlikte hareket etmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Halil İbrahim Yılmaz kimdir?

1975 yılında Rize’nin Kendirli kasabasında doğan Halil İbrahim Yılmaz, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Rize’de tamamladı. Yılmaz, 1998 yılında yükseköğretimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

2001 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programı’na devam eden Yılmaz, gençlik yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında etkin faaliyet gösteren birçok yayın organında yöneticilik ve gençlik yapılanmalarında başkanlık görevinde bulundu.

Halil İbrahim Yılmaz, Üniversiteli Öğrenciler Birliği Genel Başkanı, Selçuklu Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi, TOBB Genç Girişimciler Ankara İl İcra Kurulu Kurucusu, Şehir ve Çevre Derneği Kurucu Başkanı, İstanbul Formula A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, ATO İnovasyon Danışmanlık Eğitim Araştırma A.Ş Başkan Vekilidir. Yılmaz, Ankara Ticaret Odası’nda 2018 yılından beri Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini sürdürmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER