Güvenilir Ürünler İçin Çevre Etiketi

Güvenilir Ürünler İçin Çevre Etiketi
Günümüzde artık ürünler hakkında zararlı olup olmadıklarına ile ilgili bilgileri edinebilmek için çevre etiketi yöntemi uygulanır hale gelmiştir. Yapılan birçok test ve değerlendirmeler sonucunda ürün ile ilgili tüm sonuçlar elde edilebilmektedir.

Çevre Etiketi Nasıl Alınır?

Bütün dünya tarafından destekleniyor olan ve çevre ile alakalı her şeyi barındırıyor olan çevre etiketi, oldukça önemli bir sertifikadır. Ecomark etiketi sertifikası alınmak istenen ürünler öncelikli olarak detaylı bir şekilde incelenir ve sonrasında herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalınmazsa onay verilerek sertifika düzenlenir. Bunun dışında çevre etiketi alabilmek için ise yine firmamız işbirliği ile ürünü Eurolab laboratuvarına götürüp gerekli incelemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Yapılmış olan incelemeden olumlu sonuç alınır ise ürün Türcert'e götürülmektedir. Türcert onayından sonra artık ürünün bir çevre etiketi vardır.

Çevre Etiketinin Önemi

İzinsiz faaliyet göstermekte olan birçok işletmenin var olması, hem çevreyi hem de insan hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu firmaların üretim yaparken kullanmış olduğu malzemeler ile ilgili detaylı herhangi bir bilgiye sahip olmak mümkün bir durum değildir. Bu nedenle uygulamaya konulan ve ürünlerin piyasa sürülürken güvenilirlikleri ile ilgili bilgi sahibi olunmayı sağlayan çevre etiketli ürünler uygulaması, oldukça etkili ve olumlu sonuçlar elde edilmesine imkan sağlamıştır.

Siz de ürünlerinize olan güveni artıracak çevre etiketine sahip olabilmek için https://www.cevreetiketi.com/ adresinden daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER