Göz Kapağı Estetiği Tedavisi

Göz Kapağı Estetiği Tedavisi
Diğer bütün estetik ameliyatlarda olduğu gibi aynı şekilde göz kapağı estetiği de yaş ile birlikte meydana gelebilecek birtakım kırışıklıklar ya da bunun gibi değişik genetik problemler adına yapılmaktadır. Aynı zamanda genetik olarak doğuştan gelen bazı problemler için de yeni bu operasyonel yapı uzman ellerde düzgün bir görünüme sahip hale getirebilmektedir. Kişinin yorgun ve yaşlı görünmesinin ötesine geçerek daha genç ve düzgün bir görünüme sahip olma şansı veren bu estetik operasyon, söylenenlerin aksine oldukça kısa süren ve kolayca gerçekleştirilen bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde gelişen yöntemleri ile birlikte son teknoloji sistemler dahilinde çok fazla tercih edilen bu estetik işlemi, göz kapağının farklı problemlerine bağlı olarak gerçekleştirilebilmektedir.

 

Göz kapağı estetik operasyonu

 

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen göz kapağı estetiği kapsamında bölge tamamen oluşturularak farklı noktalardan gerçekleştirilecek kesi ile yapılmaktadır. Burada görsel görünümü bozulmaması adına kesinin saklanması için üst kapak adına kapağın kıvrım kısmına uygulama yapılırken, alt kapak içinse kirpiklerin hemen alt bölümüne uygulama gerçekleştirilmektedir. Eğer herhangi bir fazlalık görünmüyor ise bu kapsamda yalnızca torbalanma meydana gelen kısım düzeltilir. Bu kapsamda alt kapak bölümünden uygulama sağlanır ve torba bu yöntem aracılığıyla göz kapağının olduğu bölümden alınır. Genel anlamda lokal anestezi ile yapılan bu uygulama ortalama 1,5 ya da 2 saat süre içerisinde son bulmaktadır. Tabii bu tek göz ya da iki göz için yapılacak duruma bağlı olarak da değişebilmektedir.

 

Genç bir görünüm için göz kapağı estetiği

 

Özellikle yüz çevresine bakıldığı zaman en dikkat çeken kısa genel olarak göz kısmıdır. Daha genç ve daha güzel bir görünüm elde edebilmek adına mutlaka göz çevresinin farklı operasyonlar kapsamında düzeltilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda göz kapağı estetiği büyük bir önem arz etmektedir. Gözlerin çevresinde meydana gelen torbalanmalar ya da genetik olarak ortaya çıkan problemler karşısında bu estetik ameliyat tamamen profesyonel bir doktor bünyesinde, güven içerisinde gerçekleştirilmektedir. Duruma göre ya da kişisel tercihlere bağlı kalınarak bir ya da iki göz için bu işlemler aynı anda uygulanabilmektedir.

https://www.mayaestetik.com/
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER