Google'ın Yapay Zeka Müdürü Apple'a Transfer Oldu

Google'ın Yapay Zeka Müdürü Apple'a Transfer Oldu

Sesli asistanı Siri’yi geliştirmek isteyen Apple en büyük rakiplerinden birisi olan Google’ın Yapay Zeka Müdürü olan John Giannandrea ile anlaşma sağladığını açıkladı.

Google’da önemli işlere imza atan John Giannandrea artık Apple çatısı altında çalışmalarına devam edecek. 2016 yılından itibaren Google’da Yapay Zeka Müdürü olarak görev yapan John Giannandrea yapılan açıklama ile birlikte artık Apple’da makine öğrenimi ve yapay zeka yönetimi bölümünün başına geçecek.

Çalışmalarını doğrudan Tim Cook’a iletecek olan John Giannandrea Apple’da ilk olarak Siri’nin geliştirilmesi görevini üstlenecek. Apple’ın bu açıklaması John Giannandrea’nın Google’da ki görevinden istifa etmesinin bir gün sonrasında geldi.

Google John Giannandrea’nın kararıyla birlikte önemli bir değişikliğe giderek boşalan Yapay Zeka Müdürü koltuğuna 1999 yılından itibaren Google’da görev alan Jeff Dean’in geçeceğini belirtti. Yapay zeka alanında Google ile sıkı bir rekabet içerisinde olan Apple bu hamlesiyle birlikte Google’ın önüne geçebilmek adına çok önemli bir hamle yapmış oldu.

Apple’ın bu hamlesiyle birlikte Siri’nin yakın gelecekte önemli özelliklere kavuşacağını kestirmek güç değil. Bakalım Applebu transferle birlikte servislerini diğer rakiplerinin ilerisine taşıyabilecek mi?

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER