Google'ın GIF Uygulaması Motion Stills Android İçin Yayınlandı

Google'ın GIF Uygulaması Motion Stills Android İçin Yayınlandı

Popülaritesini yıllar önce kaybeden ancak son dönemde WhatsApp, Facebook gibi sosyal medya platformlarında yeniden gündem olan GIF özelliğinden esinlenen Google, geçtiğimiz yıl öncelikli olarak iOS platformu için kendi GIF uygulaması Motion Stills'i yayınlamıştı.

iPhone ve iPad kullanıcılarının Live Photos özelliği olan modellerinde çekilmiş hareketli resimlerden GIF animasyonlar oluşturulmasını sağlayan Motion Stills uygulaması geliştirilmiş versiyonu ile Android için Play Store mağazalarında yayınlandı.

İşte Android İçin Yayınlanan Motion Stills Uygulama Özellikleri


Android için gelen Motion Stills uygulaması iOS için yayınlanan uygulamadan bazı farklılıklar Betgaranti içeriyor. Bu farklılıklardan en önemlisi ve dikkat çekeni iOS için hazır çekilmiş görüntülerle GIF elde edilebilirken Android için yayınlanan versiyonda daha önceden çekilmiş olan hazır görseller GIF oluşturulmak için kullanılamıyor.

Android kullanıcılarının GIF için oluşturdukları görüntüleri Motion Stills ile kaydetmeleri gerekirken elde edilen görüntülerin sekiz kat hızlandırılabildiği gözleniyor.

Google Play Store mağazasında yayınlanan Motion Stills uygulamasını indirip kendi görüntülerinizden GIF oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER