Google Haberler Uygulaması Baştan Aşağı Değişiyor

Google Haberler Uygulaması Baştan Aşağı Değişiyor

Google’ın Android ve iOS işletim sistemi için sunduğu Google Haberler uygulaması baştan aşağıya değişecek. 

Google’ın sevilen uygulamalarından birisi olan Google Haberler uygulamasını yenilemek için düğmeye bastı. 8 Mayıs tarihinde başlayacak olan Google I / O etkinliğinde nelerin tanıtılacağı merakla beklenirken Google’ın bu etkinlikte Google Haberler uygulamasının yeni halini tanıtması bekleniyor. 

Servislerini bir çatı altında toplamak isteyen Google bu anlamda çalışmalarını hızlandırdı. Yayıncılarla bu bağlamda görüşmeler sağlayan Google’ın haberleri takip edebilmek için çok uygulamasının olduğunu ve bunu tek bir çatı Sultanbet altında toplamak için çalışmalarını sonlandırmak üzere olduğu aktarıldı.

Yenilenecek olan Google Haberler uygulamasının yeni tasarımında YouTube Haberler sekmesinin kullanılarak Haberler uygulamasında yer alan haberlerin video içerikleriyle desteklenecek. Google’ın yeni haberler uygulaması ayrıca AMP özelliğine de kavuşacak ve Google Haberler platformu üzerinde yer alan sitelere kolayca erişilebilecek. 

Konuyla ilgili olarak The Wall Street’e konuşan Google CEO’su Philipp Schindler, haber yayıncıları için dijital yayıncılığa geçişin zor olduğunun farkında olduklarını ve bunu daha kolay hale getirmek için çalışmalarını hızlandıracaklarını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 20:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER