Google Aramalarda Mobil Sürümleri Öne Çıkartacak

Google Aramalarda Mobil Sürümleri Öne Çıkartacak

Pek çok kişinin internette bir şey ararken kullandığı Google her geçen gün arama özelliğini iyileştirmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Google’ın açıklamasına göre artık mobil versiyonu olan sitelerin aramaları daha önde yer alacak.

Her geçen gün kullanımı artan mobil cihazlar internet deneyimimizi değiştirmiş durumda. Pek çok site yeni internet deneyimine uyum sağlamaya çalışırken ünlü arama motoru Google’da arama sonuçlarını bu yeni deneyime göre şekillendiriyor.

Google tarafından yapılan açıklamada Google’ın daha önceden de benimsediğini açıkladığı “önce mobil” anlayışı daha da geliştirilecek. Google Arama’ya gelecek olan yeni özelliklerle birlikte mobil versiyonu olan siteler Google aramalarda daha yukarılarda yer alacak. Bu kararla birlikte masaüstü sitelere yatırım yapan yatırımcıların da mobil sitelere yatırım yapmaları bekleniyor. Konuyla ilgili olarak Google’ın açıklamasında “Şu anda tarama, dizine ekleme ve sıralama sistemlerimiz sitelerin masaüstü sürümüne bakıyor ve bu sürüm, mobil arama yapan kullanıcılar için mobil sürümden çok farklı olduğunda sorunlara neden oluyor" denildi. Google açıklamada ayrıca "Kullanıcılar mobil cihazlar ile Google’da yaptıları aramalarda sitenin mobil versiyonunu ilk önce görecek. Biz de hayata geçirdiğimiz sistemde kullanıcıların aradıklarını en hızlı ve etkili bir şekilde bulmalarına yardımcı olacağız" ifadelerine yer verdi.

Google’ın mobil aramada mobil siteleri ne zamandan itibaren öne çıkartacağı bilinmezken site sahiplerinin ellerini çabuk tutup sitelerini mobil uyumlu hale getirmesinde yarar var.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER