Google 2018 Android Uygulamaları İçin 64-bit Zorunluluğu Getiriyor

Google 2018 Android Uygulamaları İçin 64-bit Zorunluluğu Getiriyor

Google Play Store üzerinde bulunan on binlerce uygulama kullanım dışı kalabilir. Yeni yıl ile birlikte Google, Android uygulamalara 64-bit desteğini zorunlu kılıyor.

Android işletim sistemi Lollipop sürümü ile birlikte 64-bit desteğini tam anlamıyla arkasına alırken, 32-bit uygulamalardan ise elini çekmeye hazırlanıyor. Yeni uygulama politikası ile birlikte Google, Android mağazada bulunan tüm uygulamalarda 64-bit desteğinin zorunlu olacağını duyurdu.

32-bit Uygulamalar İçin Son Tarih Ağustos 2019!


Ağustos 2019 tarihinden itibaren Google Play Store üzerinde yer alan 32-bit uygulamalar tamamen kaldırılacak. Yakın geleceğin 64-bit mimari ile güçlenmiş cihazlardan kurulu olacağını belirten şirket, bu süreye kadar uygulama geliştiricilerinin var olan uygulamalarına 64-bit geçişi sağlamalarını öneriyor.

Bilindiği üzere Apple mağazasında Şubat 2015 tarihi ile birlikte 64-bit desteği zorunlu hale getirilmişti. Ve iOS 11 işletim sistemi sürümü ile 32-bit uygulamalara tamamen son verilmiş ve bu işletim sisteminde artık kesinlikle destek verilmeyeceği belirtilmişti.

Bununla birlikte birçok kullanıcı Android mağazasında yaşanacak bu geçişten hayli endişe duyuyor. Öyle ki satın aldıkları ve kullanımını sürdürdükleri bazı eski uygulamaların 64-bit desteğe geçiş süreci sonrası kullanılamayacağını düşündükleri aşikar.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 04:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER