Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Memeye dolgun ve hacimli bir görünüm kazandırmak amacıyla göğüs büyütme estetiği yapılır. Göğüs büyütme fiyatları kliniklerin güncel fiyat politikası ile yakından ilişkilidir. Bu nedenle tercih edilen klinik ve doktor oldukça önemlidir.

Estetik açıdan daha düzgün bir vücuda sahip olmak amacıyla tercih edilen göğüs büyütme ameliyatı göğüsleri olduğu yapıdan da hoş bir yapıya taşır. Böylece vücut hatları ile orantılı göğüs ölçüleri elde edilir. Bu durum kadınları psikolojik ve sosyal açıdan rahatlatır. Böylece ayna karşısında kendilerini daha iyi hissederler. Göğüs büyütme fiyatları sürekli güncellendiği için hastaların yapılacak ön görüşme sırasında bu konuda detaylı bilgi alması gerekiyor.

Göğüs Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatı daha çok göğüs yapısından memnun olmayan bayanlar tarafından tercih edilir. Özellikle göğsün tam gelişim göstermemesi ya da küçük olması kadını rahatsız eder. Bu tür durumlarda göğüs büyütme ameliyatı yapılır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütme yöntemleri genellikle iki şekilde uygulanır. Birincisi implantlar ikincisi ise hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusudur. Uygulanacak yöntem hasta ve doktorun tercihi doğrultusunda belirlenir. Göğüs büyütme fiyatları yöntemin şekline göre değişir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Cerrahi bir işlem olan meme küçültme ameliyatı öncesi meme küçültme fiyatları hakkında hastanın bilgilendirilmesi ve beklentisinin alınması gerekir. Yapılması gereken en önemli işlem ise mamografi çekimidir. Çünkü görüntüleme yöntemi sayesinde alınacak fazla yağ dokusu ortaya çıkar. Ayrıca yapılan tahlil ve tetkiklerle de hastanın ameliyata uygunluğuna karar verilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri

Meme küçültme ameliyatı sırasında iki farklı teknik kullanılır. Bunlar lolipop yani meme başına atılan kesi ve ters T şeklinde atılan kesi teknikleridir. Ters T yönteminde ise memenin alt kısmından kesi atılır. Meme küçültme fiyatları uygulanacak tekniğe göre belirlenir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Küçültme ameliyatı sonrası hastanın dinlenmesi ve enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanması önerilir. Göğüslerin kısa sürede toparlanması için özel korse kullanılması gerekir. Meme küçültme fiyatları memeden alınacak yağ dokusu miktarına göre belirlenir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi ile uygulanır. Operasyon sırasında gevşemiş deri vücuttan atılır. Böylece meme yeniden şekillendirilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Esnekliğini kaybeden, sarkan ve gevşeyen memelere meme dikleştirme ameliyatı uygulanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Meme dikleştirme ameliyatı için hastanın gelişimini tam anlamı ile tamamlamış olması gerekir. Bu neden hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Meme Dikleştirme ve Meme Büyütme Birlikte Yapılabilir Mi?

Meme dikleştirme ve büyütme ameliyatlarında aynı yöntemler kullanıldığı için aynı anda yapılması da mümkündür. Bu şekilde yapılan ameliyatlarda meme dikleştirme fiyatları artabilir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sutyen Kullanımı

Operasyon sonrası koruyucu özellik gösteren sporcu sütyeni kullanımı önerilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK Karşılar Mı?

Cerrahi bir operasyon olan meme dikleştirme ameliyatı tamamen hastanın isteği doğrultusunda uygulanır. Estetik bir kaygı ile yapılan bu ameliyatın ücretini SGK karşılamaz. Bu nedenle özel kliniklerde yapılan meme dikleştirme ameliyatı kliniğin güncel fiyatı doğrultusunda belirlenir. Dolayısıyla bu tür estetik ameliyatları tercih edecek kişilerin meme dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir Miyim?

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında plastik cerrah seçimi dikkat edilmesi gereken bir husustur. Çünkü bu konuda deneyimli cerrahlar süt bezlerine zarar vermeden operasyonu tamamlamayı amaçlarlar. Bu nedenle ameliyat sonrası emzirme işlevi devam eder. Meme dikleştirme fiyatları üzerinde cerrahın deneyimi oldukça etkilidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER