GM 5 Plus İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesini Alan Var Mı?

GM 5 Plus İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesini Alan Var Mı?

30 Mart tarihinde General Mobile firmasının resmi Twitter ve Facebook sayfaları üzerinden yapılan paylaşımla duyurulan "GM 5 Plus modeli için Android 8.0 Oreo güncellemesinin yayınlandığı" haberinin ardından geçen sürede güncellemeyi cihazlarına alamadıklarını belirten GM 5 Plus kullanıcıları oldukça tepkili.

Önceki gün yayınlanan GM 5 Plus Android 8.0 Oreo Güncellemesi haberimizi ziyaret eden GM 5 Plus kullanıcıları, yayınlandığı belirtilen güncellemeyi cihazlarına alan tek bir kullanıcının olmadığı yönünde eleştirilerini dile getirdi. Güncelleme ile ilgili General Mobile'ın resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı aşağıda görebilirsiniz.

https://twitter.com/generalmobile/status/979753354988580864

Android One projesi kapsamında yaklaşık iki yıl önce piyasaya sunulan GM 5 Plus modeli firmanın en çok satış yaptığı akıllı telefonu olarak dikkat çekiyor. General Mobile'ın bu model için sunduğu erken güncelleme avantajının bugün girdiğimiz Nisan ayı içinde bittiğini belirtelim. Bununla birlikte bahsi geçen erken güncelleme avantajını kullanıcılar maalesef Android 8.0 Oreo güncellemesinde elde edemediler.

Bilindiği üzere GM 5 Plus modeli için Şubat sonu gibi yayınlanması beklenen Android Oreo güncellemesi Mart ayının ilk günlerinde yapılan açıklamayla 31 Mart tarihine ertelenmişti. GM 5 Plus Oreo Safirbet güncellemesinin ertelenmesi haberimizde konu ile ilgili detaylı incelemeyi görebilirsiniz.

Her ne kadar GM 5 Plus kullanıcılarının Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili tepkileri bu güncelleme cihazlarına inene kadar devam edecek gibi gözükse de diğer akıllı telefon üreticilerinin Avrupa merkezli yayınladığı Oreo güncellemelerinin de 1 haftadan uzun sürede cihazlara indiğini gördüğümüzü belirtirken kullanıcıların daha iyimser düşünmesini tavsiye ederiz.

GÜNCELLEME: 4 Nisan 2018General Mobile firmasının sosyal medya hesapları üzerinden kullanıcıların güncelleme ile ilgili verdikleri sorulara firma tarafından yanıt verildi. Bahsi geçen güncellemenin geride bıraktığımız Pazartesi günü %1'lik GM 5 Plus kullanıcısına ulaştırıldığı ve 8 Nisan Pazar tarihine kadar bütün kullanıcılara güncellemenin gelmiş olmasının beklendiğine yorumda yer verildi.

Ayrıca GM 5 Plus kullanıcılarının arasında güncellemeyi cihazlarına alan kullanıcıların yorum alanımızdan güncellemeyi aldığını belirtmeleri ve gerekirse güncelleme ile ilgili detaylı bir görüntü paylaşmalarını rica ederiz.

TeknoSayfa ekibi olarak güncelleme ile ilgili yeni bir gelişme yaşandığı zaman anında haberimiz üzerinden yeni güncelleme yapacağız. Bizi takip edin.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 04:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER