GM 5 Plus Android 8.0 Oreo Güncellemesini İndirmek İçin Bekleyiş Sürüyor

GM 5 Plus Android 8.0 Oreo Güncellemesini İndirmek İçin Bekleyiş Sürüyor

General Mobile tarafından 30 Mart'ta resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyurulan "GM 5 Plus Android 8.0 Oreo Güncellemesi Yayında" haberinin ardından güncellemeyi hızlı bir şekilde yüklemek isteyen kullanıcıların aradan geçen sürenin sonunda halen daha güncellemenin cihazlarına inmemiş olmasından dolayı oldukça rahatsız olduğu görülüyor.

Firmanın Twitter, Facebook ve Instagram hesapları üzerinden yayınlanan güncelleme bildirisine binlerce yorum gönderen GM 5 Plus kullanıcıları, aradan geçen 3-4 günlük süre sonrası cihazlarının neden halen daha Android 8.0 Oreo sistemine geçiş yapamadığının cevabını arıyor. Aşağıda yer alan ilgili haberimizde güncellemenin yayınlandığı an verdiğimiz haberi inceleyebilirsiniz.

Binlerce kullanıcı bu durumdan duyduğu memnuniyetsizliği firmaya sosyal medya aracılığıyla bildirirken firmadan kullanıcılara güncelleme ile ilgili sorulan sorularla ilgili ilk yanıt geldi.General Mobile tarafından kullanıcıların eleştirileri karşısında verilen yanıtta 30 Mart tarihinde yayınlanan güncellemenin bu modele sahip olan kullanıcıların %1'lik bölümününe ulaştığı ifadesine yer verilirken 8 Nisan tarihinde kullanıcıların tamamına güncellemenin ulaştırılmasının planlandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca GM 5 Plus kullanıcılarının güncellemeyi aldıklarında sistem mesajı ile bilgilendirilecekleri bildirildi.

Sitemizi takip eden General Mobile GM 5 Plus kullanıcıları "GM 5 Plus Kullanıcılarından Android Oreo Güncellemesini Alan Var Mı?" adlı haberimizden etkileşim göstererek güncellemenin halihazırda hangi seviyede dağıtımının ilerlediğini takip edebiliyor. Bunun yanında gerek sosyal medyada gerekse de diğer platformlar üzerinde güncellemenin cihazlarına indiğini belirten kullanıcılar da mevcut, fakat güncellemenin indirildiğine dair herhangi bir görsel paylaşılmadı.

General Mobile'ın geliştirip kullanıcılara sunduğu akıllı telefon modelleri incelendiğinde fiyat performans açısından en iyi tercih seçenekleri arasında yer alıyor. Fiyat politikaları incelendiğinde yurt dışı menşeili akıllı telefon üreticilerinin giriş seviyesi modellerinin satın alınabileceği fiyatlara GM'ın üst düzey donanım özellikleri içeren tepe modellerinin satın alınabildiğini gözlemliyoruz. Güncellemenin 8 Nisan tarihinde tamamlanmış olacağını inanıyoruz hatta TeknoSayfa olarak 5 Nisan tarihinde GM 5 Plus kullanıcılarının büyük çoğunluğunun bu güncellemeye erişmiş olacağını tahmin ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 03:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER