Fotoğraf Sanatçısı Ertuğrul Gülhan Doğa Fotoğrafları ile Dikkat Çekiyor

Fotoğraf Sanatçısı Ertuğrul Gülhan Doğa Fotoğrafları ile Dikkat Çekiyor

Fotoğraf Sanatçısı Ertuğrul Gülhan Doğa Fotoğrafları ile Dikkat Çekiyor

Türkiye’nin doğal güzelliklerini fotoğraflayarak, sosyal medya hesabı Instagram üzerinden takipçileriyle paylaşan Ertuğrul Gülhan, ülkemizin doğal güzelliklerini keşfetmemizi sağlıyor.

Özellikle doğa ve manzara fotoğraflarıyla dikkat çeken Ertuğrul Gülhan “Türkiye’nin doğal güzelliklerini ziyaret etmeyi ve fotoğraflarını çekmeyi çok seviyorum. Ülkemizde mutlaka görülmesi gereken o kadar güzel yerler var ki, her fırsatta kendimi yollarda buluyorum” dedi.

Doğa fotoğrafçısı olmak isteyenlere tavsiyelerde bulunan Ertuğrul Gülhan “Doğa, fotoğrafçıların en büyük ilham kaynağı ve en güzel fotoğraflarının yer aldığı eşsiz bir albümdür. Manzara ve doğa fotoğrafçısı olmak isteyenler öncelikle gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven kişiler olmalıdır. Fotoğraf çekeceğiniz yerler ile ilgili önceden araştırma ve plan yapmalısınız. Fotoğraf çekimi yapmak istediğiniz bölgede koşullar her zaman size uygun olmayabilir. Bu nedenle hazırlıklarınızı iyi yapın. Örneğin soğuk bir bölgede fotoğraf çekecekseniz, hava şartlarına uygun şekilde giyinmelisiniz. Fotoğraf çekiminde en önemli yardımcımız ışıktır, özellikle ışığın en güzel fotoğraflarınızı çekmenizi sağlayacağını unutmayın” açıklamalarında bulundu. Manzara fotoğraflarında tripod kullanın. Manzara ve doğa fotoğraflarında tripod objektif hızları ve ISO’larla baş etmenizi sağlar” dedi.

Şahane fotoğraflar çekmede fotoğraf makinesinin de önemine değinen Ertuğrul Gülhan “Fotoğraflarınızı çekerken kullandığınız fotoğraf makinesi ve lensler daha iyi görüntüler elde etmenizde en önemli etkenlerdir. Kullanacağız lens ve fotoğraf makinesi konusunda araştırma yaparak, size en uygun olanı seçebilirsiniz” açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER