Facebook'un Akıllı Hoparlör Projesi Ertelendi

Facebook'un Akıllı Hoparlör Projesi Ertelendi

Mayıs ayında Facebook tarafından düzenlenecek F8 geliştiricileri konferansında duyurulması beklenen akıllı hoparlör projesinin firmanın bu aralar yaşadığı sorunlardan dolayı doğru zaman olmadığı düşüncesiyle ileri bir tarihe ertelendi. Birçok akıllı hoparlör teknolojisinin açık mikrofonları ile evleri dinleyebileceği düşünüldüğünde zaten kullanıcılarının güvenini sarsmış olan Facebook'un bu projesine ne kadar destek verileceği de soru işaretleri ile dolu idi.

Bilindiği üzere Facebook'un akıllı hoparlör projesi ile ilgili ilk detaylar geçtiğimiz yaz Ağustos ayında gündeme gelmişti. Portal adını alması beklenen video odaklı ve Casino Siteleri dokunmatik ekrana sahip gelişmiş bir hoparlör üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. Ayrıca bu hoparlörde Apple'ın Siri ve Amazon Alexa sesli asistanlarına rakip olacak bir dijital asistana da yer verileceği öne sürülmüştü.

Akıllı Hoparlör Projesi Ertelendi


Facebook'un Temmuz 2018 tarihlerinde piyasaya sürmesinin beklendiği bu hoparlör projesinin yaşanan skandalların ardından ileri bir tarihe ertelendiği ortaya çıktı.

Zaten hali hazırda şirketin veri skandalı olaylarının ardından gizliliği ihlal edebilecek bir ürün yelpazesi olan akıllı hoparlörünün satışlarında da başarı yakalayamayacağı düşünülüyordu. Öyle ki firma ile ilgili ard arda gelen veri dinleme iddialarına son günlerde akıllı telefon mikrofonlarını kullanılarak konuşmaların kaydedilmesine kadar gizlilik ihlalleri yaptığı iddiaları ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER