Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Genellikle yağ aldırma olarak bilinmekte olan liposuction, birden fazla bölgeye uygulanabilen yeni nesil bir teknoloji örneğidir.

Ultrasonik, ıslak teknik liposuction, lazer gibi pek çok yöntem uygulama kapsamında yer alır. Bu noktada; uygulamanın en popüler bölgeleri; karın bölgesi, kadın ve erkeklerin yağ birikiminden en çok etkilendikleri bölgedir.

Titreşim ve ultrason cihazlarını kullanarak liposuction hakkında bilgi alınabilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Bilinen egzersizlerle inatçı yağlardan kurtulmayı çok zor bulan kişilerin, yağ aldırmak istedikleri noktada, uygulamadan faydalanmaları önerilir. Genellikle; kalçalar, sonra yağın hızla biriktiği uyluklar, ardından sırt, özellikle hareketsizlik ve uzun süre oturmaktan dolayı su kaybı yaşayan kadınlarda sözü edilen inatçı yağlar görülür.

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Fazla yağlarından şikâyetçi kişiler uygulayabilir. Yağın alındığı alan ne olursa olsun, liposuction her yaş için uygun değildir ve her vücut tipine liposuction yapılamadığından, hasta ameliyattan önce doktoruna tam olarak neye ihtiyacı olduğunu söylemelidir.

Obez hastaların hayatları için belli bir tehlike oluşturduğundan dolayı, tek ameliyatta liposuction yaptıramazlar hatta 15 kilo vermek isteyenler için liposuction yapmayı reddeden güzellik merkezleri de mevcuttur.

J-plasma Nasıl Yapılır?

Doktor ve yardımcı ekibinin biriken yağ kitlelerini parçalayıp vücuttan radyo frekansı ile atmaya çalışması işlemine j plasma adı verilir. İşlem fazla yağın alınması ve ameliyat dâhil yapıldığı için yapılan işlem genel olarak, kilo vermek anlamına gelmez. Yan etkiler açısından en güvenli ve en az kabul edilebilir olan bir işlemdir. Lazer teknolojisi kullanılarak yapılır.

J-plasma Neden Yapılır?

Genel kapsamda j plasma, alınacak bölgeye ve yağ miktarına bağlı olarak bir ile üç saat arasında süren bir işlemdir.

Doktor, yağ almak istediği yerleri ve bölgeleri belirlemek için yaklaşık çizgiler çizer ve işlem öncesi ve sonrası resimlerle karşılaştırmak için o bölgeyi fotoğraflayabilir.

J-plasma Avantajları Nelerdir?

Güvenli bir işlem olması, cilt altında sorun yapmayacağı için cilt üzerinde homojenlik ve sonuçların uzun süreli olması avantajları vardır. Bu kapsamda; j plasma dışında liposuction işleminde deride bir kesi yapmaya hazırlık olarak aspire edilecek bölgenin lokal anestezisi gerçekleştirilir.

Salin solüsyonu küçük bir doz lokal anestezik (lidokain ve adrenalin) ile karıştırılır ve bu karışım liposuction gereken bölgeye yerleştirilir. Bu, emme işlemi sırasında mümkün olduğunca fazla kan ve sıvı kaybını önler.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Genel itibariyle; karın germe işlemi cerrahi bir prosedürdür. Cilt üzerinden fazlalık olan kısımlar alınır. Karın germe dışında liposuction işleminde doktor cilt altına tüp yerleştirebilir. Yerleştirilen tüpleri yavaşça hareket ettirir, çünkü bu prosedür biriken yağları parçalamak için gerekir ve ardından yağ yavaş yavaş parçalanır.

Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction karın germe için alternatif olarak uygulanabilir. Liposuction erimiş yağı vücuttan uzaklaştırabilen bir şırınga veya "cerrahi vakum" adı verilen bir emme cihazı kullanılarak yapılır, ancak vücuttan başka bir sıvı, genellikle su veya kan yağ ile emilir. Bununla birlikte, bir doktor bunu yapabiliyorsa ve lokal anestezik ile karıştırılmış salin kullanılıyorsa, kazara sıvı kaybı insidansı azdır.

Karın Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doktor tavsiyelerine uyulmalıdır. Genel olarak karın germe ve liposuction sonrasında yapılan bölgede ciltte hafif bir sarkma olur ve bu sarkmaların tedavisi için başka bir tedavi aşamasına ihtiyaç vardır. Cildinde elastikiyet olmayan yaşlı insanlarda daha sık görülebilir.

Karın Germe Fiyatları

Fiyatlar için doktorunuza danışmanız önerilir. Diyabetik hastalarda veya vasküler lezyonu olan hastalarda (örn. koroner arter) bir veya daha fazla meydana gelme riskinden dolayı, liposuction yapılmamalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER