En İyi Beylikdüzü Ehliyetle Kursu

En İyi Beylikdüzü Ehliyetle Kursu

En İyi Beylikdüzü Ehliyetle Kursu

Birçok genç 18 yaşına girmek için gün sayıyor. Bu gençlerin 18 yaşına girmeyi beklemesinin en büyük sebeplerinden birisi de ehliyet sahibi olmak. Birçok araç türünü kullanmak için en az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Ehliyet almak için de Milli Eğitim Bakanlığı sertifikasına sahip bir sürücü kursuna kayıt olmak şarttır. Ehliyet almak isteyenler gerekli belgeleri hazırlayarak sürücü kursu kayıtlarını yaptırarak ehliyet alma sürecine başlamaktadır.

Ehliyet Almak İçin Sürücü Kursu Tarafından İstenilen Belgeler

Beylikdüzü sürücü kursu deneyimli eğitmenleriyle vermiş olduğu sürücü kursunda sürücü adaylarından şu belgeleri talep etmektedir;

  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı veya pasaport)
  • Sağlık Raporu
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Öğrenim belgesi (En az ilkokul mezunu olmak gerekmektedir)
  • Sabıka kaydı

18 yaşını doldurmuş olan ve en az ilkokul mezunu olan herkes ehliyet alma hakkına sahiptir. Yukarıda belirtilen belgeleri tamamlayarak sürücü adaylığınız başlamaktadır.

Ehliyet Ne Kadar Sürede Alınır?

Ehliyet almak isteyenlerin en çok merak ettiği konu ehliyetimi ne zaman alabilirim sorusudur. Beylikdüzü ehliyet kursu süresi eğitimler ve sınavlar dahil yaklaşık 45 gün içinde ehliyetlerinizi elinize almanızı sağlıyor. 2018 yılında yapılan düzenlemelerle ehliyet almak isteyenler için e-sınav uygulaması sayesinde ehliyet alma süreleri 45 güne kadar düşmüştür. Profesyonel eğitim veren sürücü kursu tek seferde başarılı olarak eğitimleri ve e-sınavı geçmenizi sağlayarak bu süre sonunda ehliyetinizi almanızı sağlıyor.

Ehliyet Eğitimi ve Sınavları

Ehliyet almak isteyenler sürücü kursuna kayıtları yapıldıktan sonra trafik ve çevre bilgisi, motor ve araç tekniği, trafik adabı ve ilkyardım derslerini almaktadır. Teorik derslerin tamamlanmasından sonra direksiyon eğitimi için uygulamalar başlamaktadır. Belirlenen eğitim süreleri sonunda sürücü kursu aday sürücünün e-sınav başvurusunu yaparak sınav randevusunu oluşturmaktadır.

E-sınava giriş yapan sürücü adaylarının sınav bitiminde notları kendilerine bildirilmektedir. Sınavda başarılı olan sürücü adayları ehliyete hak kazanacakları son aşama olan direksiyon sınavlarına girmektedir. Sürücü kursu yetkilisi ve MEB görevlilerinden oluşan 3 jüri eşliğinde belirlenen güzergahlarda yapılan uygulamalı direksiyon sınavında başarılı olan adaylar ehliyet almaya hak kazanmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER