Emc Testi Nedir?

Emc Testi Nedir?
Kuruluşumuz ürün ve hizmet belgelendirme, ölçüm, analiz, muayene, test ve değerlendirmelerinde faaliyet göstermektedir. Elektro manyetik uyumluluk testi olarak bilinen emc testi ile laboratuarlarımızda hizmet vermekteyiz. Bu alanda önde gelen kuruluşlardan biri olan firmamız hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle ve deneyimli kadrosuyla sahalarda yerini almıştır.

Emc Testi Nasıl Yapılır?

Bir cihazın elektro manyetik özelliklerinin aranan koşulları karşılaması ve uyumluluk göstermesi şeklinde ifade edilen emc test, yeni tasarlanan ürünlerde ürünün test laboratuvarlarına gönderilmesi suretiyle kontrol edilir. Firmamızda ürünün gereklilikleri, özellikleri ve standardına göre uyumluluk gösterip göstermediği test edilir. Test sonucu rapor şeklinde üretici firmaya sunulur. Eğer olumlu ise üreten firma işaretleme sistemlerinde bunu belirtir, olumsuz ise sebeplerini açıklar ve yeni bir tasarım yapılır.

Emc Testi Uygulamaları Nelerdir?

Bu testler emc test laboratuvarı aracılığı ile yapılır. Ekranlı oda, yarı yansımasız oda, tam yansımasız oda, açık saha test alanı olmak üzere farklı test ortamları kullanılarak uygulanır. Bu testte esas amaç söz konusu ürünün etrafa yaydığı elektromanyetik alanın çevre ve canlılar üzerinde olumsuz etkisinin olup olmadığına bakmaktır. Modern dünyanın gelişmesiyle birlikte bu testleri yaptırmak bir gereklilik haline gelmiştir. Tasarımı geliştirme adına önemli bir ölçüt olarak görülmektedir. Kuruluşumuz alanında uzman ekibiyle bu amaca hizmet etmektedir. Bu konuda engin bilgiler sunan sitemiz olan emctestleri.com adresinde detaylı açıklamalar mevcuttur.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER