Ekonomist Önder Tavukçuoğlu: Sosyal medyada verilen hisse tüyolarından uzak durun

Ekonomist Önder Tavukçuoğlu: Sosyal medyada verilen hisse tüyolarından uzak durun

Ekonomist Önder Tavukçuoğlu: Sosyal medyada verilen hisse tüyolarından uzak durun

Ekonomist Önder Tavukçuoğlu, sosyal medyada ve forum sitelerinde verilen tüyolardan uzak durulması gerektiğini söyleyerek, borsa yatırımcılarına kılavuz niteliğinde önerilerde bulundu.

Sosyal medyada ya da forum sitelerinde verilen tüyolardan uzak durulması gerektiğini söyleyen Ekonomist Önder Tavukçuoğlu, “Şöyle düşünün bir tahta yapıcı ve onun sosyal medya satılık kalemleri kendi yaptığı tahtayı sizlerle neden paylaşsın? Diğer taraftan sizi arayarak ısrarla hisse önerenden de uzak durun.” dedi.

Tavukçuoğlu, sosyal medyada bu hisse tavan olacak, şu hisse uçacak ve bu hisseyi ben bildim diyenlere kulak verilmemesi gerektiğine dikkati çekerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“İnanın bu hisse yazanların çoğunun sizler kadar sermayesi bile yoktur. Birçoğu borsa harici işler yapmaktadır borsayla hasbelkader ilgilenen kişilerdir.”

Hisseyi detaylı bir şekilde araştırın

Aldığınız hisseyi detaylı bir şekilde araştırılması ve asla hisse fiyatına değil de şirketin piyasa değerine bakılması gerektiğini belirten Tavukçuoğlu, “Borsa endeksi devamlı şekilde aynı yöne giden bir gösterge değildir. Kısa vadede endeks iyiyken kazanırsınız ancak endeks düşüşe geçtiğinde tüm paranızı kaybedebilirsiniz. Bu yüzden çok önemlidir aldığınız, yani ortak olduğunuz şirketi araştırmak. Endekse yatırım yapmak acemilerin ve av olanların işidir.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk