Editör Kontrolü

Editör Kontrolü

Editör Kontrolü

İçerik, aslında yıllardır hayatımızda var olan fakat teknoloji ve dijitalin gelişmesiyle iyice ortaya çıkan ve bir freelance sektörü yaratan yazılar anlamına geliyor. Lisede kompozisyonu iyi olan, yazmayı seven, bu işten para kazanmak isteyen herkes yeteneği dahilinde içerik yazdırma sitelerine üye olarak bu isteklerini gerçekleştirebiliyor. Ancak bu yeteneklerden daha fazlasının içerik editöründe olması gerekiyor. Yani içeriği zamanında fazlaca yazarak bu konuda uzmanlaşmış ve yazıya baktığında her türlü redaksiyonu yapabilecek ve yazıyı kıvamına sokacak kişiler içerik editörlüğü yapıyor. Ciddi anlamda zor bir iş olan ve kaliteli iş yapan editörlerimizi adeta pamuklara sarıp sarmalamamız gerekiyor. Çünkü bir işin kalite kontrolü her zaman çok önemlidir ve burada dikkati sağlayıp son düzenlemeleri yapmak kaliteli işler çıkarmaya sebep olur.

İçerik Editörünün Özellikleri

İçerik editörünün öncelikle anadilini çok iyi bilmesi gerekir. Kelime haznesinin yeterince büyük olması, kavramları ve imla kurallarını iyi bilerek gerekli düzeltmeleri yapması gerekir. Hızlı, kendini sürekli geliştiren, yeniliklere ayak uyduran, çok yazı yazdığı için bilgi birikimini iyi bir noktaya getirmiş bir isim olmalı. Online içerik editörü, aslında bir işin nasıl yapıldığının da göstergesidir. Çünkü ortaya çıkması gereken en doğru iş onun planlamasında ve en son yine onun kontrolünde ortaya çıkan işlerdir.

İçerik Editörü Ne İş Yapar?

Web site içeriği üretmenin her aşamasında aslında içerik editörünün eli vardır. Gelen siparişin detaylarını ve kimin yazacağını planlayarak ilgili yazara iletir. Yazılan yazıların ne durumda olduğunu denetler, içeriğin istenen forma girmesi için gerekli revizeleri bulur ve yapması için tekrar yazara geri verir. Kısacası yazının her şeyi ile ilgilenir. Web sitesine konulacak içeriklerin planlanmasında etkin rol üstlenir. Plingua sektörün en iyi içerik editörleri ile çalışarak en kaliteli hizmetleri size sunmak için çaba gösterir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER