Dünya bu açıklamayla sarsıldı!

Dünya bu açıklamayla sarsıldı!
ABD'li uzmanlar, ABD'nin nükleer envanterini kullanması halinde dünya genelinde oluşacak tabloya ilişkin bir araştırma hazırladı.

Uzmanların hazırladığı en iyimser senaryoya göre düşman tarafın karşılık vermemesi halinde bile ABD'nin nükleer silahlarının yol açacağı 'nükleer kış', ABD halkı da dahil tüm insanlığa büyük bir darbe indirecek.

Science Alert'in haberine göre, ABD'nin 7 bin nükleer başlık kullanması durumunda Liderbahis yaklaşık 5 milyon ABD'li açlıktan hayatını kaybedecek.

İlk olarak 1983 yılında ABD'li astronom Carl Sagan'ın makalesinde ortaya koyulan, nükleer silahların oluşturacağı nükleer serpintinin yeryüzünü etkileyeceğinin savunulduğu 'nükleer kış' tezini referans alan uzmanlar, bu tehlikeye de dikkat çekti.

Düşmanın nükleer saldırıya karşılık vermemesi durumunda dahi, oluşacak radyaktif serpintinin yerkürenin tamamını etkisi altına alacağını ve nükleer kış yaşanacağını kaydeden uzmanlar, bunun sonucunda çatışmanın tarafı olmayan ülkeler de dahil yüz milyonlarca insanın açlıktan öleceğini öngördü

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER