Döviz kurundaki sert yükseliş halkı sokağa döktü

Döviz kurundaki sert yükseliş halkı sokağa döktü..

Döviz kurundaki sert yükseliş halkı sokağa döktü

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi sonrası dolar/TL yükselişini sürdürüyor. 

Türk lirasının dolar ve euro karşısında rekor düzeyde değer yitirmesi Ankara ve İstanbul’da yurttaşların protestosuna yol açtı. Sokağa çıkan yurttaşlar protesto düzenleyerek “hükümet istifa” ve "AKP istifa" sloganı attı. İstanbul ve Ankara'daki eylemler sırasında yurttaşların da da evlerinin balkon ve pencerelerinden tencere-tava çalarak protestoculara destek verdikleri görüldü.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde Esat semtinde akşam saatlerinde sokağa çıkan yurttaşlar “AKP istifa” ve “hükümet istifa” sloganı atarak yürüdü. Bir süre sonra polisin engellediği yurttaşlar ara sokaklara dağıldı ve sonra yeniden bir araya gelerek yürümeye çalıştı. Yurttaşlar ellerindeki tencere ve tavalara vurarak protestolarını sürdürdü.

ODTÜ'de toplanan üniversite öğrencileri de “hükümet istifa” sloganları attı. Süreyya K. isimli bir ODTÜ öğrencisi gözaltına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER