Doğal Balla Tanışın

Doğal Balla Tanışın

Doğal Balla Tanışın

Yüksek polen özelliğine sahip yayla balı satan site, nesilden nesle miras kalan doğal katkısız ürünlerini günümüze taşımaktadır. Oyulmuş kütükler, örülmüş sepetler ve ağaç kavukları geçmişte kovan olarak kullanılmıştır. Organik bal üretiminin geçmişi oldukça eskidir.

Profesyonel Bal Üretimi Gerçekleştiriliyor

Mehmet Doğan dededen kalma balcılık mesleğini resmi bir şekilde devam ettirmiştir. Gökten Doğan ‘Büyük Dedemin Balları’nı marka haline getirir. Nesilden nesle gelen balcılık serüvenini sürdüren firma şu anda Türkiye geneline online yayla balı siparişi gerçekleştiriyor. Üretim çiftliği Erzurum Pasinler İlçesinin Övenler köyünde bulunuyor. Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygun olan ürünler kalite belgesine sahiptir.

Sınırlı sayıda üretilen balların kilosunda 928,2 mg prolin bulunmaktadır. Ürünler doğal bir şekilde üretilmektedir ve hiç bir şekilde pastörize edilmiyor. Doğal bal satışı yapan site bal konusunda doğallığa önem veriyor.

Balın Faydaları da Unutulmamış

Sitede ayrıca balla ilgili ilginç bilgileri bulabilirsiniz. Balın tarihçesi ve bilinmesi gerekenler siteye eklenmiş durumda. 150 milyon yıllık geçmişe sahip bal Kuran’da bahsedilen özel gıdalardan biridir. 20 bin çeşit bal bulunmaktadır. Geçmişte pazarlarda balla alışveriş yapılıyordu. Bazı inançlarda çiçek balı kutsal sayılmaktaydı. Kültürümüzde ve diğer kültürlerde tıp dünyasının vazgeçemediği bal, ilaç yapımında kullanılmaktaydı.

Polenleme yapan arılar, bitkilerin yetişmesinde önemli rol oynamaktadır. Sitede ayrıca balın faydaları ile ilgili bölüm bulunmaktadır. Bu bölümde balın faydaları şu şekilde sıralanmıştır.

1- Öksürük tedavisinde kullanılır

2- Yaraların tedavi edilmesinde kullanılır.

3- Kansere karşı oldukça etkilidir.

4- Beyin fonksiyonlarını geliştirir ve zihni açar.

5- Mideyi temizler. Özellikle mide ağrısına çok iyi gelir. Bal şerbeti mide ağrılarını dindirir.

6- Vücudu güçlendirir ve bağışıklığı artırır. Vücudun mikroplara karşı direncini artırır.

7- Kolesterolü dengeler.

8- Sindirim sistemini hareketlendirir.

9- Uykusuzluk problemini çözer.

10- Cilde iyi gelir.

11- Saçları güçlendirir.

12- Özellikle doğal ilaç yapımında tatlandırıcı olarak tercih edilir.

13- Vücuda enerji verir.

İstediğiniz Ürünü Kolaylıkla Satın Alabilirsiniz

Ayrıca çiçek balının özellikleri de sitede yer alıyor. Çiçek balı, dağlarda ve ovalarda bulunan değişik çiçeklerden elde edilmektedir. Kültür çiçeklerinden elde edilen balla dağlardaki çiçeklerden elde edilen ballar farklıdır. Bu kategoride balın kaynağı önemlidir. Firma bu konuda doğallığa önem veriyor. Kestane, çam, narenciye, ayçiçek, kekik ve lavanta balı üretilmektedir. Piyasada karakovan, süzme ve petek bal satılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER