Diş dolgusu sonrası ağrı ve acı duyulur mu?

Diş dolgusu sonrası ağrı ve acı duyulur mu?

Mersin diş doktoru Mersin diş hekimi arıyorsanız doğru yere hoş geldiniz. Bu yazımızda diş dolgusu ve diş çürüklerine yönelik bilgiler vereceğiz. Doğrudan bulaşıcı olmasa da çeşitli hastalıklarla kişiler arası bakteri alışverişi yoluyla çürüğe yatkınlık bulaşabilir. Örneğin, yeni doğmuş bir bebeğin ağzında diş çürümesine neden olan hiçbir bakteri yoktur. Ancak ebeveynler, bebeklerini beslerken veya öpüşürken tükürükleri yoluyla bakterileri bulaştırabilirler. Bu nedenle aile bireyleri biberon, emzik gibi eşyalara dokunmamalıdır.

Diş dolgusu sonrası ağrı ve acı duyulur mu?

Mersin diş hekimi aracılığıyla diş dolgusu, diş hekimi tedavilerinden yararlanılır. Dolgu işlemi uygulandıktan sonra diş etleri ve dişlerin bir süre ağrıması normal kabul edilir. Bir süre sıcak ve soğuk etkenlere karşı aşırı duyarlılık da ortaya çıkabilir. Ancak ağrı zamanla kötüleşmeye devam ediyorsa ve sıcak veya soğuk gibi faktörlerin yokluğunda kendiliğinden başlayan zonklayıcı bir ağrıya dönüşüyorsa mutlaka diş hekimine gidilmelidir.

Mersin Diş Doktoru Tedavileri

Mersin diş doktoru, kanal tedavi, dolgu gibi pek çok hizmeti bir arada dunmakta. Dolgunun ağızdaki konumuna, boyutuna, kullanılan malzemelere, ağıza birden fazla dolgu yapılması durumunda yapılacak dolgu sayısına ve hastanın tedaviye uyumuna bağlıdır.

Diş dolgusu düşer mi?

Daha önce dolgu yapılmış olan diş çürümüşse, kişinin anormal şekilde dişlerini sıkma veya çiğneme alışkanlığı varsa, sert kabuklu bir malzeme diş dokusu ile kırılıyorsa kırılabilir, çatlayabilir veya dolgularda dolgu eksik olabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER