Dijital Platformlar

Dijital Platformlar

Dijital Platformlar

Dijital platformlar, film, dizi, müzik ve spor gibi içeriklerin belirli bir kaliteye çekilmesi ve kaliteli içeriklere ulaşmak isteyen kişilerin buluşma noktasıdır. Dijital platformlara akıllı televizyonlar, bilgisayar ve akıllı telefonlar ile ulaşmak mümkündür. Ev konforunda ve internete girilebilen her noktada kaliteli içeriklere sahip olan dijital platformlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Kullanıcılar, dijital platformlarda kendi beğenilerine göre kategoriler oluşturmakta, yeniliklerden haberdar olmakta ve istedikleri her yayına istedikleri zaman ulaşabilmektedir.  Dijital platformlar pek çok eğlenceli ve eğitici içeriğe sahiptir ve dijital platformlar her yaştan kullanıcıya hitap etmektedir.

Ülkemizde dijital platformlar hakkında pek çok haber yayınlanmaktadır. Dijital platformlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve dijital platformada meydana gelen her türlü teknolojik gelişme hakkında teknoloji blogu internet sitesinden bilgi alınabilmektedir. Teknoloji ve teknoloji ürünleri başta olmak üzere her konuda blog yazısına ulaşmak teknobilim internet sitesinde mümkün olmaktadır.

Dünya Çapında Bilinirliğe Sahip Dijital Platformlar.

Dijital platformlar arasında seçim yapmak isteyen kişiler fiyat ve içeriğe son derece dikkat etmektedirler. Dijital platform fiyatları farklılıklar gösterebilmektedir. Bunun en önemli nedeni dijital platformun içerik kalitesidir. Teknoloji haberleri ile ön plana çıkan teknobilim verilerine göre dünyada popüler olan dijital platformlar ve avantajları şu şekildedir.

  • Netflix;

Amerika merkezli bir kuruluştur. Sektörün öncü kurumudur. Dünya çapında pek çok ülkedeki prodüksiyonları ve içeriği ile son derece dikkat çekmektedir.

  • Youtube premium ve Youtube music;

Ücretsiz bir şekilde yayın hayatına başlayan video izleme ve yükleme platformu, premium seçeneği ile reklamsız olarak hizmet sağlamaktadır.

  • Amazon Prime;

Amazon Prime alışveriş sitesi olması yanı sıra ödül almış dizi ve film yapımları ile de son derece dikkat çekmektedir. Ayrıca prime gaming ile de oyun dünyasına adım atmış bulunmaktadır.

  • Spotify;

Dünya çapında n popüler olan müzik platformları arasında yer almaktadır.

Yerel Dijital Platformlar.

Türkiye merkezli yayın yapan ve yerli içeriklere önem verem platformlardır. Önde gelen yerli dijital platformlar şu şekildedir.

  • Blu TV;

İlk yerli dijital platform olarak, 2015 yılında yayın hayatına başlamıştır. Kendi yapımları ve dünyadan seçme yapımlar ile kullanıcıya hizmet sağlamaktadır.

  • Exxen;

En genç yerli dijital platformdur. Kısa sürede son derece popüler olmuştur. Özellikle spor alanında yatırımlarına devam etmektedir.

  • Gain;

Eğitici ve eğlenceli videolar ile yerli ve yabancı dizilerle ön plana çıkmıştır.

Ayrıca Disney Plus ve HBO Max gibi platformlarda bu yıl içerisinde yayın hayatına başlamaktadır. Dijital platformlar ile ilgili en son haberler teknobilim internet sitesinde yer almaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER