Coinbase Tarafından WikiLeaks Shop Hesabı Askıya Alındı

Coinbase Tarafından WikiLeaks Shop Hesabı Askıya Alındı

WikiLeaks Shop'a ait kripto para borsası ve Coinbase hesapları askına alındı. Hesapların hizmet şartlarını ihlal ettiği ve bu nedenle bu hesaplara artık erişim yapılamadığı belirten WikiLeaks Shop, bildiriyi Coinbase tarafından gönderilen bir e-posta ile aldıklarını doğruladı.

WikiLeaks mağazasında gömlekler, akıllı telefon kılıfları gibi bazı hediyelik eşyaların satıldığı ve kar amacı gütmeyen bir satış sistemi olarak biliniyor. Bu mağaza üzerinde kullanıcılar kendilerine ait olan kredi kartlarıyla veya çeşitli kripto para birimleriyle kolayca alışveriş yapabilmekteydi.

Ancak Coinbase tarafından WikiLeaks Shop mail hesabına gönderilen e-posta ile birlikte hesaplarının kapatıldığı, artık Coinbase üzerinden WikiLeaks Shop servisinin ödeme alamayacağı bildirildi.

Gelen hesap blokajının ardından artık WikiLeaks Shop mağazaları Coinbase aracılığıyla ödeme alamayacak. Ancak Trbet diğer birçok kripto para birimi sistemlerini kullanmaya devam edecek.Coinbase tarafından WikiLeaks Shop hesaplarının kapatılması sonrası kullanıcılardan da oldukça büyük tepkiler gelmeye başlarken önümüzdeki hafta içinde Coinbase sistemini boykot çağrısı yapıldı.

Bilindiği üzere ABD hükümeti tarafından WikiLeaks'a bankacılık ambargosu konulmuş ve WikiLeaks bu durumun ardından kripto para birimleri ile çalışmaya başlamıştı. WikiLeaks lideri Julian Assange ise Twitter'da yayınladığı bildiride bağıçlışarı için mali engellerden kurtulabilmeleri adına kripto para birimlerini kullanmalarını rica etmişti.

WikiLeaks'ın bağışlar için Bitcoin, Litecoin, Monero ve ZCash kripti para birimlerini kabul ediyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER