Çocuklarda Görülen Psikolojik Davranış Bozuklukları

Çocuklarda Görülen Psikolojik Davranış Bozuklukları

Çocuklarda Görülen Psikolojik Davranış Bozuklukları

Yüksel Psikolojik Danışmanlık ve Gelişim Merkezi olarak 2017’den beri İstanbul Beylikdüzü İlçesinde sizlere hizmet vermektedir. Çocuklar için, aile ve çiftler için özel seanslar düzenlenmektedir. Bunların dışında kurumsal da olmak üzere birçok alanda ve sektörde yardımcı olunur. Psikolojinin ilkelerini benimsemiş olan profesyonel bir ekiple çalışma ortaklığı sürdürmektedir.

Beylikdüzü çocuk terapisi alanında uzmanlaşmış olan Yüksel Danışmanlık merkezi çocuklarınızda sık görülen psikolojik davranış bozukluğunu kısa sürede çözüme kavuşturur. Özellikle de ergenlik çağında oldukça sık rastlanan bir durumdur. Çocuklarınızda bu dönemde başkasına özenme ve onun gibi davranma biçimlerini sık sık görürsünüz. Hatta bazı zamanlarda yalana başvurarak sizleri oldukça üzerler. Bu gibi durumlarda profesyonel kişiler doğrultusunda düzenli seanslar ile çocuğun içsel derinliğine inilir. Ardından hasta gizlilik ilkelerini bozmadan aileye gerekli uyarılar yapılır.

Çocuğunuz Başkası Gibi Olmaya Çalışıyorsa

Bu gibi durumlar oldukça sık rastlanır. Özellikle de çocuğunuz ergenlik döneminden geçiyorsa başkası gibi olmak onlar için oldukça olağan bir durumdur. Özellikle bu yaşlarda çocuklar bir müzik grubunun etkisine çok fazla kapılırlar. Oradaki bireyler gibi olmak isterler. Bir yerden sonra bu duruma ailelerin de müdahale etmesi gerekir. Eğer çocuğunuz ciddi takıntı içerisine girerse küçük yaşlardan estetik operasyonlara girmeyi bile sizlerden talep edebilir. İlerleyen süreçlerde de bu çocuklarınız için depresyon başlangıcına sebep olur. Bu nedenle uzman ekiplerden kesinlikle yardım almaktan çekinmemeniz gerekir.

Kaynak: https://www.yukselpsikoloji.com/cocuk-ergen-genc-danismanligi/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER