Clubhouse Çin ’de yasaklandı

Dünya çapında son haftalarda popülerleşen ve davetiyeyle girilen uygulama, sohbet odalarında insanların yazışmadan, konuşarak belli konular üzerinde fikir alışverişi yapmasına olanak sağlıyordu.Twitter ve Facebook gibi Çin devletinin kontrolünde olmayan sosyal medya uygulamaların.

Clubhouse Çin ’de yasaklandı

Dünya çapında son haftalarda popülerleşen ve davetiyeyle girilen uygulama, sohbet odalarında insanların yazışmadan, konuşarak belli konular üzerinde fikir alışverişi yapmasına olanak sağlıyordu.

Twitter ve Facebook gibi Çin devletinin kontrolünde olmayan sosyal medya uygulamalarının yasaklı olduğu Çin ’de Clubhouse büyük ilgi görmeye başlamıştı.

Uygulamanın ses kayıtlarını tutmaması, Çinli kullanıcıların devlet gözetimi endişesi olmadan Çin sosyal medyasında sansürlenen konuları tartışmasına olanak sağlamıştı.

BBC Türkçe ’de yer alan habere göre, Çin ’deki Clubhouse kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği sohbet odaları arasında Uygurların durumlarının; demokrasinin avantajları ve dezavantajlarının; Çin ’in Hong Kong ’daki politikaların ve diğer sansürlenen konuların tartışıldığı odalar da vardı.

İlginizi ÇekebilirBu haberleri okudunuz mu? | Nedir bu Clubhouse?, Z Kuşağı seçimleri nasıl etkiler?, Mutasyonlar Türkiye'deBu haberleri okudunuz mu? | Nedir bu Clubhouse?, Z Kuşağı seçimleri nasıl etkiler?, Mutasyonlar Türkiye'de

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER