Çinli Yolcuların Vize Başvurusu İçin Yeni WeChat Uygulaması

Global Joint Visa Application Center (Dünya Ortak Vize Başvuru Merkezi) ve Tencent'in WeChat uygulaması, Cuma günü, Çinli gezginlerin vize işlemlerini internetten tamamlamalarına olanak sağlayan "Weifeng Visa" adlı bir uygulama oluşturma planlarını açıkladılar.   

Çinli Yolcuların Vize Başvurusu İçin Yeni WeChat Uygulaması


 
Uygulama, ilk başlatıldığında, ülkenin belli başlı 15 kentinin sakinleri için geçerli olacak. Sistemin yılda 3.200.000 vize başvurusuna yardımcı olması ve daha sonra da tüm ülkede yaşayanları kapsayacak ölçüde genişletilmesi bekleniyor.
 
Kullanıcıların uygulama aracılığıyla yapacakları vize başvurusu için bilgiler kaydedilerek daha sonraki başvurular için de kullanılabilecek. Vize harçları WeChat dijital portföyü kullanılarak ödenebilecek. Ayrıca başvuru işlemlerinin ilerleyişi, uygulama aracılığıyla takip ve kontrol edilebilecek.
 
Dünya Ortak Vize Başvuru Merkezi'nden Luo Weiyu, Çin'in şu anda 140 milyon yurt dışına giden gezgini bulunduğunu ve bu sayının gittikçe arttığını söylüyor. Luo, "vize, yurt dışına seyahatin ilk adımıdır; ama vize hizmetleri sektörü yüksek fiyatlar talep eden pek çok çeşit ajansla doludur. Üstelik bunlar, başvurunun olumlu sonuçlanmasını garanti bile edememektedir. Bizim dijital veri hizmetimiz sayesinde başvuranlar için çok etkili bir uygulama hizmeti sağlamaktayız" diyor.  
 
İlk kez 2011'de kullanılmaya başladığından beri WeChat, Çin'in en popüler uygulaması konumuna geldi. Aylık kullanıcı sayısı, 2018 yılında, 1 milyara ulaştı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER