Çamaşır Makinesinin Kazanı Dönmüyor Sorununun Nedenleri ve Çözümleri Nelerdir?

Çamaşır Makinesinin Kazanı Dönmüyor Sorununun Nedenleri ve Çözümleri Nelerdir?

Çamaşır Makinesinin Kazanı Dönmüyor Sorununun Nedenleri ve Çözümleri Nelerdir?

Günlük ev işleri arasında en fazla vakit alan ve en fazla yorucu olanı çamaşır yıkama işlemi, günümüzde makinelerle çok daha basit bir hale geliyor. Her evin en temel gereksinimlerinden birisi haline dönüşen çamaşır makineleri yüksek hızdaki devirleriyle çamaşırları elde yıkamaya göre daha iyi yıkar. Ayrıca çamaşırların içerisindeki suyu tamamen boşaltarak, daha kısa sürede kurumasını sağlar. Tüm bu işlem fonksiyonlarını da yüksek devir hızında dönen kazanı sayesinde yapar. Dolayısıyla makinenizin kazanı dönmediğinde cihaz kullanılamaz. merkezimiz, tüketicinin doğal olarak gözünü korkutan bu sorunu hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde gidermektedir.

Çamaşır Makinesi Kazanı Neden Dönmez?

Çamaşır makinelerinin temel çalışma fonksiyonlarını yerine getirebilmeleri için kazanının sorunsuz şekilde dönüş yapması gerekir. Kazanı dönmeyen bir çamaşır makinesi kullanılamaz durumdadır. Bir çamaşır makinesinin kazanının dönmemesi temel olarak belirli birkaç nedene bağlı olarak meydana gelir. Bu nedenlerin her biri konusunda deneyim ve uzmanlığa sahip olan teknikerlerimiz, bu sorunu yaşadığınızda hızlı ve kaliteli arıza onarım hizmetlerinden faydalanabilmenizi sağlamaktadır.

Çamaşır makinenizin kazanının dönmemesi kayışının kopması nedeniyle söz konusu olabilir. Makinenin motor ve kazanı arasında dönüşü sağlayan bir kayış bulunur. Bu kayış bazı durumlarda yerinden çıkabiliyor veya kopabiliyor. Bunun dışında çamaşır makinesinin motor arızası veya motor kömürü bitmesi durumunda da çalışamayacağından kazanının dönüşünü sağlayamayabiliyor. Ayrıca çamaşır makinesi elektrik devresi hata ve sorunları, program aygıtı arızaları ile kazan ile tambur arasına yabancı cisim sıkışması nedeniyle de dönüş sağlanamayabiliyor. Tüm bunların haricinde çamaşır makineleri için en büyük risk olan kireç, ciddi katman oluşturduğunda kazan dönemez.

Çamaşır Makinesi Kazanı Dönmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinesinin kazanı motor ile kazan arasındaki kayışın yerinden çıkmasından dolayı dönmüyor ise basit bir müdahaleyle yerine takılarak, yeniden dönüş sağlanır. Ancak lastikte kopmuş olabilir ki bu durumda yenisiyle değiştirilir. Çamaşır makinenizin motor kömürü zaman içerisinde bitebildiğinden motorda ateşleme sağlanamaz ve motor çalışmadığından kazanda dönemez. Bu durumda motor kömürü yenilenir. Motorda daha farklı arızalarda olabilir ki mümkün olduğu sürece onarımı yapılır. Mümkün olmadığı zaman motorda yenisiyle değiştirilir.

Makinenizin elektrik kablolarının yanması veya yerinden çıkması söz konusu olabilir ki bu sorunda basit müdahaleler sayesinde kısa sürede çözülür. Çamaşır makinenizin program aygıtı arızalandığında ise merkezimizde bilgisayarlı ortamda kontrol ve onarımları gerçekleştirilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER