Çamaşır Makinesi Su Kaçırıyorsa Ne Yapılmalı?

Çamaşır Makinesi Su Kaçırıyorsa Ne Yapılmalı?

Çamaşır Makinesi Su Kaçırıyorsa Ne Yapılmalı?

Çamaşır makinenizin standart kullanımı sırasında olağandışı şekilde makinenizden su çıkışı yaşanıyorsa su kaçağı müdahalesinde bulunmalısınız. Bu çerçevede çamaşır makineniz su kaçırıyorsa öncelikli olarak Göztepe Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunmadan önce yapabileceğiniz bir takım hususlar bulunuyor. Çamaşır makineniz su kaçırmakta ise öncelikli olarak musluğunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Çamaşır makinenizin bağlı bulunduğu musluğu kapatmanızın ardından makineden su kaçışı sürmemesi gerekmektedir. Bu durumda olağan olarak musluktan su gelmemesi gerekmektedir.

Bu çerçevede çamaşır makinenizin takılı olduğu ve kapattığınız muslukta kaçak olup, olmadığına bakmalısınız. Eğer musluğunuzda herhangi bir bozulma ya da kaçak bulunmuyor ise makinenizi açmalısınız. Çamaşır makineniz çalışmamakta iken dahi su kaçırmakta ise bu durumda da çamaşır makineniz suyu kendi kendine alıp, deterjan çekmecesi kısmından taşma yapabilir. Bu durumda karşılaşmanız durumunda çamaşır makinenizde net bir arıza yaşandığını göstermektedir. Çamaşır makinenizde böyle bir sorun gözlemlerseniz Ümraniye Arçelik Servisi merkezimize başvurarak, profesyonel yardım almalısınız.

Çamaşır Makinesi Yıkama Yaparken Su Kaçırıyorsa

Eğer çamaşır makinenizde su kaçırma problemini, standart yıkama programı içerisinde gerçekleştiriyor ise yıkama programını yarıda keserek, makinenizi kapatmalısınız. Daha sonrasında makinenizin kapağını açarak, içerisinde yer alan çamaşırlarınızı çıkartmalısınız. Çamaşırlarınızı çıkarmanızın ardından makinenizin hem iç bölümünde yer alan lastik kısmını eliniz yardımı ile herhangi bir yırtılma veya yıpranma gibi bir durumun söz konusu olup, olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer bu kontrolünüzde herhangi bir yıpranma veya yırtık tespit etmez iseniz makinenizin kapağını kapatarak, uzman ve profesyonel destek için Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimize başvurmalısınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER