Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği estetik ameliyatlar arasında en sık tercih edilen olduğundan fiyatları da oldukça merak konusudur. Bu işlem ile kişiler yüz hatlarına uyumlu, kendisinin beğendiği güzel yapıda bir buruna sahip olmak hedeflenir. Burun ameliyatı olmadan önce kişi beklentilerini net olarak belirlemelidir. Son yıllarda burun estetikleri tercihleri genelde doğal görünümlü ve burun fonksiyonlarını etkin kullanılabilen yapılarda tercih edilir.

Ancak burun estetiği kişiye ve kişilerin beklentisine özel olduğundan kesin bir kalıbı yoktur. Kişiler sahip olmak istedikleri burun yapısını belirledikten sonra işinde uzman doktorlar ile birlikte kararlarını pekiştirebilir.

Hekimler hasta talepleri doğrultusunda gelişen teknoloji ile 2 veya 3 boyutlu olarak çizimler hazırlayarak burun görüntüsünü hastaya gösterebilir. Estetik fiyatları da talep edilen işlemlere ve işlemi uygulayan hekimlere göre değişkenlik göstermektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Bu ameliyat ideal nefes alma talebi sonucu veya kişinin yüz hatlarına uygun yapıda burun talep etmesi sonucu gerçekleştirilen bir ameliyattır. Burun estetiği özelinde bu işlem sağlık problemleri sebebi ile yapıldığı gibi estetik açıdan farklı bir görüntü talep edildiği zamanlarda da uygulanır. Fakat estetik hedefler doğrultusunda bile yapılsa ilk amaç burnun en önemli fonksiyonu olan nefes alma yani solunum fonksiyonunu sekteye uğratmamaktır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat için genellikle açık veya kapalı teknikler kullanılır. Bu teknikler operasyonda talep edilen değişikliklere göre belirlenir ve o doğrultuda uygulanır. Açık rinoplasti işleminde burun dokusu küçük bir kesi ile açılır ve hekime daha geniş görüş açısı kolaylığı sağlar ancak kapalı tekniğe göre daha fazla ödem ve morarma görülecektir. Kapalı rinoplasti işleminde burun deliklerinin içerisine kesiler atılarak uygulanır.

Kimlere Uygulanır?

Bu işlem talebi olan herkese sağlık durumları uygun ise uygulanabilir. Kişiler burun yapılarının uzun olması, kemerli buruna sahip olmaları, burun ucunun düşük olması gibi farklı estetik şikâyetler ile bu işlemi talep edebilir ve sağlık durumu uygun olan her hastaya uygulanabilir. Saydığımız işlemler gibi kişilerin özel talepleri doğrultusunda birçok işlem bu ameliyat ile yapılabilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Sağlık bakımından başvurulan bir yöntem olmasının yanı sıra görsel problemleri olan kişiler tarafından da talep edilir. Kişiler burun yapılarında; büyüklük, küçüklük, genişlik, burun ucu düşüklüğü gibi şikâyetler ile burun estetiği operasyonuna başvurabilirler. Burun estetiği fiyatları özelinde aynı zamanda burnun önemli işlevi olan solunum fonksiyonu düzgün çalışmayan kişiler de bu tarz bir sağlık problemi ile başvurabilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı kanama alanları ve kesiler oluşturacağından kişilerin dikkat etmesi gereken konular vardır. Bunların başında eğer kullandığınız ilaçlar varsa bunları hekiminize bildirmenizdir.

Operasyona hazırlanırken takı ve aksesuar bulundurmamalısınız. Kan sulandırıcı ilaçları ve yiyecekleri operasyonun en az 1 hafta öncesinde bırakmalısınız. Grip, soğuk algınlığı gibi sağlık problemi yaşıyorsanız veya kadınlar için adet dönemi ise doktorunuza bildirmelisiniz.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu işlem sonrası burnunuzu travmalardan korumanız gerekir. Kan sulandırıcı ilaçlar ve yiyecekler tüketmemelisiniz. Burun estetiği ameliyatı sonrası bir süre spora ara verilmeli ve burnu koruyan dokuların ıslanmamasına özen gösterilmelidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Bu işlem öznel olduğu gibi bu işlemin fiyatları da kişilere ve yapılan işlemlere özel olarak belirlenir. Burun ameliyatlarının da çeşitleri fiyat üzerinde etkili faktörlerdir. Burun estetiği fiyatları birçok unsura göre değişkenlik göstermektedir.

Bunlar operasyonun uygulanacağı hastane, operasyonu yönetecek hekim ve ameliyat sırasında yapılacak işlemler gibi faktörlerin etkisi ile fiyatlar da değişkenlik göstermektedir.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER