Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı ülkemizde en çok uygulanan tıp tekniklerinden biridir. Bu teknik, profesyonel çalışma yapan bir merkezde uygulandığında problemsiz bir şekilde sağlık ortamı sağlanabiliyor. Doğuştan burun kusurları veya travma gibi sebeplerle ortaya çıkan burun kusurları burun estetiği ile yok ediliyor. Bu ameliyat ile sağlıklı bir şekilde nefes almak mümkün oluyor.

Burnun doğuştan olan kusurlarına karşı ya da sonradan gelişen travmalara karşı burun estetiği sorunları ortaya çıkabiliyor. Bu durumlara karşı komplikasyon gelişmeden burun estetik ameliyatı yapılıyor.

Son yıllarda oldukça konforlu ve rahat bir şekilde
burun estetiği ameliyatı yapılıyor. Bu rahatlık tıp teknolojisinin gelişimi ile doğru orantılı oluyor. Burun şekil bozukluğu, burun ucu sorunları ve buna benzer her türlü durum için burun estetiği yaptırabiliyor.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetik ameliyatı günümüzde rahat uygulanan operasyonlardan biridir. Uygulama yapacak olan cerrah, hastayı detaylı olarak muayene ettikten sonra hastaya nasıl bir işlem entegre edileceğine karar verir. İşlem lokal veya genel anestezi altında yapılır.


Bu işlem sonrasında hastaya açık veya kapalı burun ameliyatı yapılacaktır. Her iki işlemde de yapılacak olan uygulamaya özel girişimler gerçekleşir. Bu girişimler uygulamaya ve hastanın rahatlığına uygun olan girişimlerdir. Estetik işlemin şekline göre burun estetiği fiyatları değişebiliyor.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği, burun yapısında eğrilik, kemik travmaları, şekil bozukluğu, polipli burun gibi sorunlarda burun estetiği yapılarak giderilebiliyor. Ancak bu işlemler yapılmadan önce kaliteli bir merkez ve cerrahtan tıbbi destek almak önem taşıyor. Cerrahın burun ameliyatı ve estetik işlemler konusunda tecrübeli ve profesyonel olması gerekiyor.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrasında burna yapılan estetik işlemine göre dikkat edilmelidir. Doktor önerileri ve tavsiyelerine uyulmalı ve bu anlamda tedbirler alınmalıdır. Doktor denetiminde olmak önem taşır. İşleme göre, burun estetiği fiyatları değişebilir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun estetik operasyonu sonrasında iyileşme çok kısa bir süre içinde gerçekleşiyor. Operasyon sırasında hastanın rahatlığının ve konforunun sağlanması hastanın iyileşme sürecine de etki ediyor. Ameliyat sonrasında yapılan ameliyatın şekline göre burunda tampon veya atel bulunuyor. Bu malzemelere doktor kontrolünde müdahale etmek gerekiyor. Bu detaylara dikkat edildiğinde iyileşme süreci de çok hızlı oluyor.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Burun estetiği operasyonu işlemi için alınan profesyonel klinik desteği şehir dışından gelen hasta ve hasta yakınları için kalacak yer desteği de sunuyor. Bu alanda hizmet veren klinik, hastanın yatış dönemi boyunca hasta yakınlarının konaklamasına uygun merkezler tasarlıyor.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiği sonrasında hasta, en geç bir gün sonrasında taburcu oluyor. Bazı işlemler sonrasında, hastanın aynı gün taburcu olması da mümkün olmaktadır.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya Da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetiği sonrasında burunda hafif bir şişlik ve morluk ortaya çıkabiliyor. Ancak bu şişme ve morluk en geç 2 gün içerisinde ortadan kalkıyor. Ağrı olması ve acı olması ihtimaline karşı ise doktor kontrolünde ağrı kesici kullanılabiliyor.

Burun Estetiği Fiyatları

Ameliyatın açık veya kapalı teknik ile yapılmasına göre burun estetiği fiyatları değişiklik gösteriyor. Burun estetiği son dönemlerin sorunsuz şekilde sonlandırılan kaliteli bir estetik uygulamasını oluşturuyor. Burun estetiği fiyatları işlem türüne de bağlıdır.
 

Estetik operasyonda kullanılan teknik ve malzemeler, kliniğin kalitesi ve doktorun uzmanlığı burun estetiği fiyatları hakkında bilgi edinilmesini sağlıyor.


https://www.seckinulusoy.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER