Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği Türkiye'de en sık yapılan estetik operasyondur. Burun ameliyatları sayesinde burun boyutu şekli ve gözün genel görünümü değiştiriliyor. Ayrıca sinüzit polip burun etleri ve kıkırdaktaki eğilmeye bağlı görülen solunum sorunları da gelişen ameliyat teknikleri ile giderilmiş oluyor. Fakat ameliyat süreci ve sonrasında bazı önemli hususlara dikkat etmek gerekir. Burun estetiği fiyatları yapılan operasyonlara göre farklılık gösterebilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun yüzün ortasında yer alan en çıkıntılı yer olmasından dolayı bireysel imaj oluşumunda büyük rol oynar. Burun estetiği ameliyatı ile hasta istediği burun şekline kavuşamıyor. Burundaki en ufak şekil bozuklukları yüzünün şeklini olumsuz yönde etkiler. Burun estetiği ile kişinin yüz şekli güzelleştirilerek kendine güveninin artmasını sağlar.

Burun estetiği için ergenlik çağındaki bireylerin gelişmelerini tamamlandıktan sonra ve 18 yaşını doldurduktan sonra yaptırmaları gerekir.

Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları açık ya da kapalı yöntem ile yapılabiliyor. Kapalı ameliyatta bütün kesiler burun içinde yer alırken ameliyatta burun ucu tabanından küçük bir kesi daha açılır. Hangi tekniğin uygulanacağı burunda yapılmak istenen işlemler ve cerrahın deneyimi ile alakalıdır. Burun estetiği fiyatları uzmanına göre değişebilir. Genel anestezi ile yapılan ameliyat ortalama 1 ya da 3 saat arası sürebilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Genellikle bu estetik operasyon 15 yaş üstü kişilere uygulanır. Fakat solunum ile alakalı problemler yaşanıyorsa daha Küçük yaşlarda da işlem gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası kanamayı engellemek ve burun şeklini içeriden destek vermek amacı ile 2-3 gün boyunca tampon uygulanır.

Ayrıca burnun şeklini koruyabilmesi için özel bantlar ve plastik atel, altı ya da sekiz gün boyunca kullanılır. Ameliyat sonrasında burun ve göz etrafında şişlik ve morluk olması gayet normaldir. Burun estetiği ameliyatı sonrası bu morluklar 3 ila 7 gün arasında hemen hemen tamamen geçebilir. Operasyon geçiren hasta bir ya da iki gün içinde taburcu edilerek günlük hayatına dönebilir.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatları sonrasında hastanın birtakım şeylere dikkat etmesi gerekir. Dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Ameliyat sonrasında uygulanan tamponlar alınana kadar ağızdan nefes alınması gerekir.
  • Ağız kuruluğunu gidermeye yardımcı olarak su ve hafif içecekler tüketilmesi tüketim esnasında pipet kullanılmaması gerekir.
  • Yumuşak kolay çiğnenen gıdalar tercih edilmesi gerekir.
  • Dudakları nemli tutmak için dudak kremi ile nemlendirilmesi gerekir.
  • Aspirin ya da kan sulandırıcı ilaçlar alınmaması uyurken ya da dinlenirken başınızı 30 derece yüksekte olacak şekilde tutulması gerekir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Birçok ameliyatı olduğu gibi burun estetiği sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ameliyattan sonra her geçen gün daha iyi görünmeye başlayacaksınız. Burun kemerindeki şişlik ve morluk zamanla tamamen geçmiş olacaktır Yaklaşık 3 haftanın sonunda hastalar normal yaşamlarına dönebilir.

İstanbul'da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Ameliyat sonrasında hasta bir gece hastanede kalması yeterli olacaktır Tedavinin geri kalanı Ev ortamında tamamlanacaktır. Bu süre zarfında Ara ara kontroller gerçekleşecektir.

Hasta ne Zaman Taburcu Olur?

Hasta ameliyat sonrasında bir gece kaldıktan sonra herhangi bir problem yoksa taburcu olabilir.

Estetik Sonrası Haftasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetiği ameliyat sonrası burun şişliği için ilk müdahale hastanede yapılır burun estetiği sonrası yüzde ödem oluşması normaldir. Doktorunuz aksini belirtmedi ise ameliyattan sonra 72 saat içinde soğuk kompres kullanmak şişlik ve morluk un azalmasına yardımcı olur. Burun estetiği ameliyatı sonrasında ödem mi geçici bir süredir sabırlı olmanız gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları konusunda ameliyattan önce bilgi almanız yararınıza olacaktır. Güzelliğine ve bakımına özen gösteren kadın ve erkeklerin çoğunlukla başvurduğu yöntemlerden biri de burunlardaki sorunları estetik ameliyatlar ile gidermektir. Burun estetiği fiyatları Uygulama yapan hekime ve operasyonun gerçekleşeceği hastaneye göre değişir. Fakat burun tıkanıklığı ya da görsel sorunlar yaşayanlar için tek sorun fiyat değil tabii ki burun estetiği ameliyatını nerede olacağıdır.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER