Bursa'nın sigortacılık haritası açıklandı.

Bursa'nın  sigortacılık haritası açıklandı.
 

Türkiye’de 150 yılı aşkın süredir Betbaba faaliyet gösteren ve dünyanın önde gelen sigorta kuruluşlarından olan Generali Sigorta, Bursa'nın sigortacılık haritasını açıkladı. Haziran ayı sonu itibariyle Generali Sigorta’nın Bursalı müşterilerinin %78'i 35 yaş ve üstü bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 45 olarak gözlemlendi. Bursalıların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise zorunlu trafik sigortası ile birlikte kasko sigortası oldu.

Trafik sigortası önde

Generali verilerine göre, Bursalıların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası oldu. Bursalıların %24’ü kasko yaptırırken, ağırlıklı tercih zorunlu trafik sigortasından yana oldu.

Kadınların oranı %25

Bursalı Generali müşterilerinin online ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, %25 kadın, %75 erkek dağılımı göz göze çarpıyor.

Generali Hakkında:

Generali, uluslararası arenada güçlü varlığa sahip, bağımsız bir İtalyan Gruptur. 1831'de kurulan Generali, dünyanın lider sigortacılarından biri olup, 2017 yılındaki 68 milyar Euro toplam prim geliriyle 60'tan fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Grup, dünya genelindeki 71.000 çalışanı ve 57 milyon müşterisiyle, Batı Avrupa'da lider konumda yer alırken, Orta ve Doğu Avrupa'nın yanı sıra Asya'da da giderek artan bir değerde varlığa sahiptir. Generali Grubu Corporate Knights 2017 yılı sıralamasında dünyanın en sürdürülebilir şirketleri arasında yer almıştır. Generali Sigorta A.Ş. ise 150 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER