BlackBerry Patent İhlali Gerekçesiyle Nokia'ya 137 Milyon Dolar Ödeyecek

BlackBerry Patent İhlali Gerekçesiyle Nokia'ya 137 Milyon Dolar Ödeyecek

Bir zamanların sevilen telefon üreticilerinden birisi olan BlackBerry patent ihlali gerekçesiyle Nokia’ya 137 milyon dolar ödeyecek.

Teknoloji devlerinin patent davalarına bir yenisi daha eklendi. Bir zamanların ünlü telefon üreticisi olan BlackBerry rakibi Nokia’nın sahip olduğu patenti ihlal ettiği gerekçesiyle  137 milyon dolar ödemeye mahkum edildi.

2012 yılında açılan patent ihlali davasıyla başlayan BlackBerry Nokia anlaşmazlığı şirketlet el değiştirmiş olsa da bitecek gibi görünmüyor. BlackBerry’nin geçtiğimiz yıllarda Nokia’ya açtığı patent davasında Nokia haklı görüldü ve BlackBerry’ye Nokia’ya ait olan 11 patenti ihlal ettiği gerekçesiyle 137 milyon dolarlık bir ceza kesildi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan BlackBerry cephesi mahkemenin sundukları argümanları kabul etmemesini eleştirerek böyle bir kararın çıkmasını hayal kırıklığı ile karşıladıklarını belirtti.

BlackBerry’nin 137 milyon dolarlık ödemesi kararının çıktığı dava sonrasında Nokia cephesinde karara ilişkin memnuniyetlerini belirttiler. BlackBerry’nin kararı

Bir üst mahkemeye taşıyacağı öğrenilirken davanın nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER