Bitcoin Konulu İlk Komedi Filminin Çekimleri Başladı

Bitcoin Konulu İlk Komedi Filminin Çekimleri Başladı
2017 yılının son günlerine girilirken yüzde 1000 civarında bir artışla son günlerin gündem konusunu haline gelen Bitcoin sinema dünyasında da kendisine yer bulmaya başladı. Geçtiğimiz yıl vizyona giren Köstebek filminin çekimlerinde çalışan Christian Cashmir tarafından Bitcoin hikâyesini anlatan bir komedi filmi çekileceği duyuruldu.

Dünyaca ünlü komediyen The Von’un başrolünde oynayacağı Bitcoin filmi ile ilgili bütün detaylar paylaşılmazken filmin 2018 yılının sonlarına doğru vizyona gireceği açıklandı. Senaryosunun Brent Craft tarafından yazılan filmin yapımcılığını ise Lauren Cribb üstleniyor.

Filmin yönetmeni yaptığı açıklamada son günlerde ismini sıklıkla duyduğumuz Bitcoin para biriminin komedi filmi olarak çekmeye hazırlandıklarını belirterek sözlerini şu şekilde devam ettirdi; “Esas plana göre filmin çekimlerine Nisan ayında başlayacaktık fakat Bitcoin’in değeri 19 bin Dolar’a kadar yükseldi. Sanırım prodüksiyonda biraz daha hızlanmamız gerekecek. Filmimiz insanları eğlendirmeyi hedeflerken aynı zamanda teknoloji ve paradaki bozukluğu dile getirecek. Film Bitcoin’in iyi ve kötü yanlarını ve geleceği nasıl etkileyebileceğini anlatacak”

2018 yılının ilk aylarında filmin çekimlerine başlanacağını belirten yönetmen film ile ilgili Arizona eyaletinde yaşayan iki kardeşin internet üzerinden yarattıkları kripto paranın nasıl dünya çapında bir üne sahip olduğunu ve zamanla nasıl değerlendiğini anlatacaklarını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 23:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER