Birinci Nesil Apple TV Kullanıcılarının iTunes Store Desteği Kesiliyor

Birinci Nesil Apple TV Kullanıcılarının iTunes Store Desteği Kesiliyor

Apple TV kullanıcılarını üzecek haber Apple'ın resmi bloğu üzerinden yayınlandı. 25 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Windows'un eski sürümleri XP ve Vista ile beraber birinci nesil Apple TV kullanıcıları artık iTunes Store'u kullanamayacak. Platform üzerinden müzik dinleme olanağına yine sahip olacak olan kullanıcıların yeni satın aldıkları ürünleri indirme şansı olmayacak. iTunes Store üzerinden sorunsuz devam etmek isteyen Windows kullanıcıların işletim sistemlerini en az Windows 7 sürümüne yükseltmeleri gerekecek.

Bununla birlikte birinci nesil Apple TV üniteleri de iTunes Atlasbet desteği çekilen cihazlar arasında yer alıyor. Apple TV'nin ilk sürümünün 25 Mayıs tarihinden itibaren iTunes Store'a erişemeyeceği ve herhangi bir içeriği indiremeyeceği belirtildi. Bu ürüne sahip olan kullanıcıların ise en az ikinci nesil ve sonrası sürümlere sahip olmaları gereksinimi doğuyor.

Bilindiği üzere 2007 yılında hayatımıza girmiş olan Apple TV'nin 2010 yılında SSD diske sahip olan sürümü piyasalara sürülmüştü. Birinci nesil Apple TV kullanıcılarına 2015 yılında firma tarafından kesilen kısmi destekle kullanıcılar içerik satın alıp indirebiliyorlarken bu işlemleri Mayıs 25 tarihinden itibaren yapamayacakları belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER