Bill Gates ’ten Bitcoin madenciliği uyarısı

Sosyal iletişim ağı Clubhouse üzerinden düzenlenen bir söyleşi sırasında bugüne kadar hiç Bitcoin almadığını vurgulayan Gates, kendisinin aşı gibi somut ürünler yaratan yatırımları tercih ettiğini söyledi.Gates, kripto para madenciliğinde aşırı elektrik kullanıldığına.

Bill Gates ’ten Bitcoin madenciliği uyarısı

Sosyal iletişim ağı Clubhouse üzerinden düzenlenen bir söyleşi sırasında bugüne kadar hiç Bitcoin almadığını vurgulayan Gates, kendisinin aşı gibi somut ürünler yaratan yatırımları tercih ettiğini söyledi.

Gates, kripto para madenciliğinde aşırı elektrik kullanıldığına işaret ederek “Bitcoin ’in transferinde, bugüne kadar bilinen en yüksek düzeyde elektrik harcanıyor. Eğer bu yeşil enerjiyse ve diğer kullanım alanların için fazlaysa o zaman belki sorun olmayabilir” dedi.

Kendisinin, Bitcoin konusunda kuşkucu olarak görülmesine karşın enerji bağlamındaki yaklaşımı konusunda ilişkili görmediğini vurgulayan Gates, bununla binlikte vakfının, ‘çok düşük transfer ücreti ’ olacak şekilde kendi dijital para birimini geliştirmekte olduğunu söyledi.

İlginizi ÇekebilirBill Gates'ten Elon Musk'a Bitcoin göndermesiBill Gates'ten Elon Musk'a Bitcoin göndermesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk