Beşiktaş'ın 5.7 Milyon Euroyu Çöpe Atması

Beşiktaş, Türkiye'de yaptığı efsanevi transferlerle altın çağlarını yaşadığı günleri geride bıraktı.

Beşiktaş'ın 5.7 Milyon Euroyu Çöpe Atması

Beşiktaş, Türkiye'de yaptığı efsanevi transferlerle altın çağlarını yaşadığı günleri geride bıraktı. Fikret Orman önderliğinde pek çok yıldızı kadrosuna katan ve bunları olabilecek en uygun fiyatlara kapatan bir kulüptü. Ancak sonrasında işler değişti ve zarar yazan bir transfer politikasına dönüştü. Bunun maliyetine bugün baktığımızda ise totalde 5.7 milyon € çöpe gitmiş oldu. Oldukça büyük bir paranın böylesine çarçur edilmesi tabii ki taraftarları rahatsız ediyor ancak giden oyunculardan da memnunlar. Totobo giriş adresinden Beşiktaş maçlarına da en yüksek oranları bulabilirsiniz.

Bu transfer fiyaskosunun başında kaleci arayışı sonrasında bulunan Loris Kairus var. Büyük umutlarla alınan 1993 doğumlu Almanya uyruklu file bekçisi resmen faciaya dönüştü. 2.5 milyon € kiralanma bedeliyle alınmış olan ve Liverpool'dan Beşiktaş'a gelen Kairus çok büyük bir yıkıma sebep oldu. Forma giydiği 25 süper lig maçında 29 gol yedi. Avrupa'da 5 maça çıkıp 11 gol yedikten sonra Türkiye kupası karnesinde de 2 maçta 6 gol var.

İstatistiklere bakıldığında kaleci olarak büyük bir yanlışa dönüşen Loris Kairus transferi 1.4 milyon € yıllık maaşıyla birlikte Beşiktaşlılara saç baş yoldurttu. Ancak çöpe giden para Kairus ile sınırlı değildi. Yine stoper ihtiyacı için alınan İspanyol asılı Vitor Ruiz benzer bir performansa imza attı. Neredeyse sezon boyunca sakatlığı süren, çok az maçta forma şansı bulan ve forma giydiği maçlarda da hatalarıyla memnuniyet yaratamayan bir grafik çizdi. Yıllık 1.8 milyon € maaşının yanı sıra 2.5 milyon € bonservis bedelinin ödenmesi ise Beşiktaşlılar için bir diğer yıkıma dönüştü. Neyse ki önümüzdeki sezonda bu sorunlar olmadığı için Totobo üyelik işlemini yaparak daha heyecanlı maçlarda kazancınızı katlayabilirsiniz.

Yapılan kulüp indirimlerinin sonucunda Beşiktaş'ın kasasından 5.7 milyon € çöpe gitmiş oldu. Şimdilerde de mali sorunlar yaşamakta olan kulübün bu tip kötü transferlerle bu duruma düştüğü de kulislerde konuşulan bir diğer konu. Tüm bunlara rağmen nokta atışı transferler yaparak kadro derinliği yaratmak zorunda olduğunun bilincinde. Buna yönelik çalışmaları sürüyor ve önümüzdeki sezon Totobo bahislerinde de kazandıracak takımlardan olacağını kanıtlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER