Ben Fero Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nasıl Ünlü Olmuştur?

Ben Fero Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nasıl Ünlü Olmuştur?

Ben Fero Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nasıl Ünlü Olmuştur?

Ben Fero, Müzik piyasasına hızla giriş yapmış ve söylediği kendine has rap müzik türüyle büyük yankı uyandırmıştır. 1 Ocak 1991 tarihinde hayata gözlerini açan Ben Fero, hayatı en çok merak edilen ünlülerden birisidir.

Gerçek adı Ferhat olan Ben Fero, 1991 yılında Almanya’nın Berlin’den önceki başkenti Bonn şehrinde doğdu. 3 yıl Almanya’da yaşayan Ferhat daha sonra ailesiyle birlikte Türkiye’ye dönüş yaptı. Babası Trabzon, annesi Sivas’lıdır. İzmir’de yaşıyan ünlü rapçinin kilosu 68, boyu 1,77'dir.

Uzun yıllardır rap müziğiyle amatör olarak ilgilenen Ben Fero, 8 yaşında rap müziğiyle unutulmaz rapçi 2pac'i dinleyerek tanıştı. 2005-10 yılları arasında üniversite eğitimini tamamlayıp, vatani görevini Kıbrıs’ta yaptı. 2000’li yılların başında amatör olarak rap denemeleri yaptı. İlk profesyonel çalışması ise 2018 yılında hazırladığı ‘Mahallemiz Esmer’ parçası oldu.

Ben Fero geçimini, İzmir’de faaliyetlerini sürdüren özel bir firmanın satış departmanında çalışarak sağlıyordu. "Kimlerdensin" adlı 2. parçasından sonra işten ayrıldı ve müzik kariyerine odaklandı.

Albümleri & Şarkıları:Ben Fero, verdiği bir röportajda kendisini Sansar Salvo’nun şarkılarıyla büyüdüğünü, Türkçe Rap müziğinin kemik isimleri Mahsal, Firar, Kadıköy Acil, Hemsta, Cash Flow, Giotin, Server Uraz, Beta, Sagopa Kajmer, Fuat, Ceza, Killa Hakan’ın şarkılarını dinlediğini belirtti.

Kaynak: Müzik indir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER