Beklenen Apple Watch güncellemesi

Beklenen Apple Watch güncellemesi

Teknoloji ekosistemi denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden birisi olan Apple, akıllı saat dünyasının en popüler ürünlerinden birisi olan Apple Watch’u geliştirmeye devam ediyor. Önemli sızıntı kaynaklarına göre şirket, birtakım güncellemeler getirmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Apple Watch, yeni güncellemeler sunarak kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor. Mark Gurman’ın elde ettiği bilgilere göre şirket, Apple Watch serisine bazı belirgin yazılım özellikleri getirecek. Öyle ki üzerinde çalışılan bu özellikler, bu yıl tanıtılması beklenen Watch Series 8’e de sunulacak.

İkinci olarak da uydu bağlantısı karşımıza çıkıyor. Hücresel verinin çalışmadığı bölgelerde aktif olacak özellik, mesajlar ve acil aramalarda uydu bağlantısını kurarak iletişime geçmek üzere tasarlandı. Gelen bir diğer özellik ise afib yükü tespiti olacak. Afib yükü tespiti, atriyal fibrilasyon durumunu takip ediyor.

Tüm bunlara ek k olarak sızıntı kaynak yeni antrenmanların ve yeni saat yüzlerinin geleceğini de belirtiyor. Yeni güncelleme iPhone Health’e de bazı özellikler kazandıracak. Uyku, kadın sağlığı ve ilaçlarla ilgili yeni izleme gibi birtakım özelliklerin de eklenmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER