Aylin ortaya çıktı: Benim tabii…

Aylin ortaya çıktı: Benim tabii…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen günlerde aracında giderken bir üniversite öğrencisiyle yaptığı konuşmanın görüntüleri yoğun ilgi görmüştü. Sabah gazetesinden Tülay Canbolat'ın haberine göre, o görüşmenin altından gülümseten bir hikaye çıktı. Cumhurbaşkanı'nın telefonla aradığı üniversiteli Aylin İbrahimağaoğlu, o günü anlattı.

Söz konusu telefon görüşmesi ve o görüşmeye giden sürecin hikayesini anlatan Aylin, "İki hayalim vardı Türkiye'de üniversite okumak ve vatan sevgisini öğrendiğim lider Erdoğan ile tanışmak. Aralıksız üç yıl ona posta yoluyla mektup yazdım. Pes etmedim çünkü biliyordum onunla bir gün tanışacağımı" dedi.

KÜLLİYE'YE 2 HAFTADA 1 MEKTUP

İşte Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Aylin'in anlattıkları:

Aylin İbrahimağaoğlu, 20'li yaşların başında, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 1'inci sınıf öğrencisi. Almanya Frankfurt'ta doğup büyüyen Aylin, ilk, ortaokul ve liseyi burada okuduktan sonra 'Türkiye sevgisi' nedeniyle üniversiteyi İstanbul'da okumaya karar vermiş. 4 kardeşten en büyüğü olan ve "Ben ve ailem Cumhurbaşkanımızı çok sevip, ona büyük saygı duyuyoruz" diyen Aylin, Türkiye'yi gülümseten o telefon görüşmesinin detayların şöyle anlattı:

Ülkemde okuyup, kültürüme hakim olmak istiyordum bu gerçek oldu. Ancak aradan geçen yıllara rağmen çocukluğumda konuşma ve fotoğraflarıyla büyüdüğüm Erdoğan ile bir türlü tanışamamıştım. 2015'ten bu yana Başkan Erdoğan'a mektup yazıyorum. İki haftada bir mektup yazıp önce kendisine gönderiyorum. Cevap gelmezse aynı mektubu özel kalemi ve başdanışmanına gönderiyordum. Aradan yıllar geçti bir türlü mektuplarıma cevap alamadım ve onunla tanışamadım.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER