Astaş Gayrimenkul Yeni SahibiOldu

Astaş Gayrimenkul Yeni SahibiOldu
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul'daki 5 arsasını dün açık arttırmayla satışa çıkardı. İhalede Beşiktaş Barbaros Bulvarı'ndaki Jandarma Dikimevi olarak bilinen askeri arazi satıldı. Arazinin sahibi 472 milyon lira bedelle Astaş Gayrimenkul oldu.

TOKİ'DEN 360 MİLYON LİRA BEDELLE ALINMIŞTI

Jandarma Dikimevi'nin arsasında 17 bin 500 metrekare konut alanı, 12 bin 260 metrekare donatı alanı planlanıyor. Satılabilir alan 35 bin 712 metrekare olarak öngörülürken, toplam inşaat alanı satışa dahil olmayanlarla birlikte 50 bin metrekareyi buluyor. Emlak Konut söz konusu arsayı TOKİ'den geçtiğimiz ay yaklaşık 360 milyon lira bedelle almıştı.

Beşiktaş'taki Jandarma Dikimevi Arazisinin Yeni Sahibi 472 Milyon Lira Bedelle Astaş Gayrimenkul Oldu
TOKİ'YE DEVREDİLDİ

Arsa, Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle daha önce TOKİ'ye devredilmişti. Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, "Teklifi sunduk, yönetim onaylarsa burada lüks bir rezidans projesi planlıyoruz. Yatay mimarinin ve yeşilin ön planda olduğu bir proje olacak. Konutların yarısını da yabancıya satıp ülkemize döviz girdisi sağlayacağız" dedi.

 

Emlak Konut'un satışa sunduğu 5 arsanın toplam muhammen bedeli 1.4 milyar liraydı. Beşiktaş arsasının yanı sıra Atatürk Havalimanı'na komşu polis okulu arsası da satışa sunuldu ancak talibi çıkmadı. Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi olarak bilinen alanın muhammen bedeli 584 milyon liraydı. Emlak Konut bu arsayı daha önce 2 kez arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarmış ancak arsa satılmamıştı. Söz konusu arsada 46 bin metrekaresi ticaret ve konut, 7 bin metrekaresi özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekaresi park olacağı açıklanmıştı.

1 KASIM'DA İHALE DÜZENLENECEK

İhaledeki Kayabaşı arsanın değeri 92 milyon, İkitelli arsalarından birinin değeri 207, diğerinin 60 milyon olarak açıklanmıştı. Öte yandan İller Bankası da İstanbul ve Ankara'daki 37 gayrimenkulünü satışa çıkardı. Muhammen bedeli 1 milyar lirayı aşan taşınmazlar için 1 Kasım'da ihale düzenlenecek.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER