Apple'dan Sonra Google'da Yenilenebilir Enerjiye Geçiyor

Apple'dan Sonra Google'da Yenilenebilir Enerjiye Geçiyor

Apple’ın yavaş yavaş taşınmaya başladığı Apple Park’ta tamamen yenilenebilir enerjinin kullanılmasının ardından Google’da gücünü yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamak için harekete geçti.Google tarafından yapılan açıklamaya göre bir yıl içinde tamamen yenilenebilir enerjiye geçişin bir yılda tamamlanacağı açıklandı. Apple ve Google'ın enerji ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamasının ardından enerji elde etmek için doğaya verilen zarar azaltılmış oldu. Bilindiği gibi Apple ve Google gibi dev şirketler yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ettikleri enerjinin fazlasını hükümete satıp ek gelirler elde edebiliyor. Apple ve Google gibi dev Kaçak İddaa şirketler iş birliği içinde olduğu şirketlerin de yenilenebilir enerji kaynaklarına geçmelerini istiyor.

Google’a yakın kaynaklardan alınan diğer bilgilere göre ise Google veri merkezlerinde de tamamen yenilenebilir enerji kullanmak için düğmeye basmış durumda. Son olarak 3 yeni rüzgar santrali kiralayan Google’ın bu kiralamanın artından 535 MW’lık bir enerji üretimine ulaştığı bilgisi edinildi.

Enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından elde etmek için çalışmalara devam edecek olan Google’ ayrıca Amazon ve LG gibi diğer dev şirketler izliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER