Apple Yeni Ürünlerinde MicroLED Ekran Teknolojisini Kullanabilir

Apple Yeni Ürünlerinde MicroLED Ekran Teknolojisini Kullanabilir

Teknoloji devi Apple yeni ürünlerinin ekranlarında yeni bir ekran teknolojisi olan MicroLED teknolojisine geçiş yapabilir.

Kullanıcıların büyük bir beğeniyle kullandığı akıllı telefon ve tabletlere imza atan Apple bilindiği gibi bu ürünlerinde kullanılan ekranları farklı ekran üreticilerinden alıyordu. Başta Samsung ve LG olmak üzere çeşitli ekran üreticilerinden alınan ekran panelleri yakın zamanda son bulabilir. Gelen haberlere göre Apple yeni bir ekran teknolojisi olan MicroLED ekranlar için hazırlıklara başladı.

Analistlerinde iddialarına göre MicroLED teknolojisi henüz araştırma aşamasında ve şimdilik kullanımı biraz zor. Ayrıca Dongbu Securities analistine göre MicroLED teknolojisi OLED teknolojisinden daha geride olan bir teknoloji.

Neyine />
MicroLED ekran panelini ilk olarak Apple Watch modeli üzerinde deneyecek olan Apple kullanıcılardan gelen tepkilere göre bu yeni ekran teknolojisi diğer ürünlerinde de kullanmaya başlayacak.Apple’ın şimdilik üzerinde araştırmalar yaptığı MicroLED teknolojisinin gelecekte tanıtılacak Apple ürünlerinde yer alıp almayacağı henüz bilinmezken bu alanda araştırmalarını tamamlayan Samsung’un MikroLED teknolojisine sahip olan televizyonunun önümüzdeki günlerde tanıtılması bekleniyor. Görünüşe göre MikroLED teknolojisinin bizlere neler sunduğu ilk olarak Samsung’un televizyon ürününde göreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER