Apple Yazılım Stratejisini iOS 12 İle Tamamen Değiştiriyor

Apple Yazılım Stratejisini iOS 12 İle Tamamen Değiştiriyor

Bloomberg kaynaklı yayınlanan raporda Apple'ın iOS 12 ile birlikte işletim sisteminin performans ve kararlılığı üzerinde duracağı ve yazılımı sil baştan değiştirmeye odaklandığı belirtildi.

iOS 12 yazılım sürümü ile birlikte dev teknoloji firması yazılım açısından büyük değişiklikler yaşayacak. Tamamen kusursuz bir sistem için çalışmalarını hızlandıran Apple, önümüzdeki dönemlerde eğer üzerinde çalıştıkları özellik tam hazır değilse bu özelliği sistemlerinde kullanmak için gerekirse yıllarca bekletebilecekler.

Aynı zamanda yıllık olarak iOS güncellemeleri devam edecek gibi görünüyor. Ancak yazılım mühendisleri istedikleri özellikleri bir sonraki yıl yayınlanacak olan Modabet iOS sürümüne bırakabilecekler. Böylece mühendisler üzerinde baskı azaltılmış olacak ve güncellemeler daha kararlı, hatasız olacak. Hatta bu stratejinin şirkette yazılım şefi olarak görev yapan Craig Federighi tarafından uygulanmaya başladığına da dikkat çekildi.

Apple'ın ilk olarak "Barış" kod adlı iOS 12 sistemi için strateji kullanacağı, yeni iOS sürümü hazır olduğunda Haziran ayında duyurulacağı ve Eylül aylarında ise yayınlanacağı belirtildi. Ayrıca iOS 12 ile birlikte iPad ve iPhone modellerinde yeniden tasarlanmış ana ekranın yer alacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 00:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER